Italiano
Skupienie dla dorosłych

Skupienie dla dorosłych

Kochani,  kontynuujemy nasze rozważania nad tajemnicami przelania Krwi naszego Pana, Jezusa...

Skupienie dla Młodzieży, 8 - 10.02.2019 Swarzewo

Skupienie dla Młodzieży, 8 - 10.02.2019 Swarzewo

Czasami stajemy przed trudnym wyborem, a przed sobą mamy kilka dróg. Czasami tylko jedną. Co...

Słowo Życia - luty 2019

Słowo Życia - luty 2019

„Błogosławieni jesteście”  (Łk 6,20b) Błogosławieni jesteście wy, ubodzy; którzy teraz...

List do MPJ! - luty 2019

List do MPJ! - luty 2019

  Moja  Droga! Bądź dobrej myśli     W Ewangelii wg św. Marka znajduje się opowiadanie o...

List do MPJ! - styczeń 2019

List do MPJ! - styczeń 2019

Moja Droga!         Mały eksperyment: spójrz w lustro, kogo widzisz? Powiesz – dziwne...

Słowo Życia - styczeń 2019

Słowo Życia - styczeń 2019

„Tyś jest mój Syn umiłowany”  (Łk 3,22)         Chrzest jest zanurzeniem w Duchu Świętym. Jezus...

 • Skupienie dla dorosłych

  Skupienie dla dorosłych

 • Skupienie dla Młodzieży, 8 - 10.02.2019 Swarzewo

  Skupienie dla Młodzieży, 8 - 10.02.2019 Swarzewo

 • Słowo Życia - luty 2019

  Słowo Życia - luty 2019

 • List do MPJ! - luty 2019

  List do MPJ! - luty 2019

 • List do MPJ! - styczeń 2019

  List do MPJ! - styczeń 2019

 • Słowo Życia - styczeń 2019

  Słowo Życia - styczeń 2019

Myśl dnia

"Kościół potrzebuje zostać zbawiony przez kogoś, kto cierpi, kogoś, kto nosi w sobie mękę Chrystusa" bł. Paweł VI

Słowo Życia

„Błogosławieni jesteście”  (Łk 6,20b)

Błogosławieni jesteście wy, ubodzy; którzy teraz głodujecie;  którzy teraz płaczecie… –  czyż nie są to gorszące słowa? Czyż nie brzmią jak szyderstwo, kiedy ludziom ubogim, upokorzonym mówi się, że są szczęśliwi? Czy nie są odwrotnością tego, czego pragnie każdy człowiek, każdy z nas?

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na środę, 20 lutego 2019

  Środa - wspomnienie dowolne świętego Zenobiusza, prezbitera i męczennika

  (Rdz 8, 6-13. 20-22)

  Po czterdziestu dniach Noe, otworzywszy okno arki, które przedtem uczynił, wypuścił kruka; ale ten wylatywał i zaraz wracał, dopóki nie wyschła woda na ziemi. Potem wypuścił z arki gołębicę,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

luty 2019
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

List do MPJ! - luty 2019

woman-1172718__340.jpg

 

Moja  Droga!


Bądź dobrej myśli

 

 

W Ewangelii wg św. Marka znajduje się opowiadanie o tym, jak to Jezus, opuszczając Jerycho, słyszy wołanie pewnego człowieka: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! To niewidomy żebrak, Bartymeusz. Dowiedział się od mijających go ludzi, że właśnie przechodzi Jezus i zawołał do Niego. Im bardziej go uciszali, tym głośniej wołał. Jezus przystanął i rzekł: Zawołajcie go! Ludzie więc powiedzieli do Bartymeusza: „Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię!”. Jak można się domyślić, niewidomy wstał (zerwał się na nogi) i przybiegł do Jezusa. Na pytanie: „Co chcesz, abym ci uczynił?” odpowiedział: „Rabbuni, abym przejrzał!”. I usłyszał przepiękne słowa: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła.” Jak mówi Ewangelia, „natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą.”

 Tekst jest bardzo bogaty w treść, można się zatrzymać nad każdym zdaniem i rozważać je długo. Któregoś razu rozważałam ten fragment, ale szczególnie poruszyły mnie trzy słowa: Bądź dobrej myśli. Przyjęłam je inaczej, niż Bartymeusz. Zobaczyłam, że w mojej głowie toczy się czasem prawdziwa wojna na myśli i nie zawsze ją wygrywam, niekiedy zwycięża smutek, rozczarowanie, żal, niepokój, stres… Bardzo mocno wybrzmiało w moim sercu słowo DOBREJ. Bądź DOBREJ myśli. To znaczy – przypomnij sobie, że Pan Bóg jest blisko i czuwa, że sprawy mogą wcale nie pójść tak źle, jak się spodziewasz, że zdążysz (z Bożą pomocą) uporać się z pracą, którą masz do wykonania, że ten człowiek, z którym masz się spotkać, nie potraktuje cię źle, ale ci pomoże. Bądź dobrej myśli – to znaczy patrz po Bożemu, z nadzieją, Pan Bóg naprawdę jest dobry.

Zabrałam to Jezusowe Słowo: Bądź DOBREJ myśli - ze sobą do pracy, do różnych wydarzeń dnia… Pomagało mi ono być blisko Jezusa, ufać w Jego pomoc, być radosną pomimo zmęczenia i ogromu spraw.

My, Polacy, lubimy narzekać i zawsze znajdziemy powód do narzekania, a może warto w takich momentach przypomnieć sobie o tym i BYĆ DOBREJ MYŚLI? Wtedy łatwiej usłyszeć Boże (albo anielskie) natchnienie do dobrego, zachować pokój w sercu, reagować spokojniej i życzliwiej, opanować strach? Na przykład zbliża się sprawdzian, na który trzeba się dużo nauczyć. Naucz się tyle, ile jesteś w stanie i bądź dobrej myśli (zuchwalstwem byłoby nie uczyć się wcale i myśleć, że i tak będzie dobrze…). Pani robi kartkówkę i czujesz pustkę w głowie – bądź dobrej myśli, Anioł Stróż zaraz pomoże! Specjalnie podałam szkolne przykłady, ale ty możesz zacząć być dobrej myśli nie tylko w szkole! Sama wiesz, w jakich sytuacjach się znajdujesz. I zaraź rodzinę takim nastawieniem – BĄDŹ DOBREJ MYŚLI. Złe nastawienie jest jak przebita opona, jak jej nie zmienisz, dalej nie pojedziesz, a przecież – najpiękniejsze dopiero przed tobą!!!

Pozdrawiam Ciebie i Twoją Rodzinę.

Pamiętam o Tobie w modlitwie.