Italiano
List do MPJ! - grudzień 2019

List do MPJ! - grudzień 2019

  Zauważyliście, że już adwent?  Oto rozmowa pewnych dziewczynek, myślę, że można...

Krew Słowa Wcielonego

Krew Słowa Wcielonego

Krwi Chrystusa, Wcielonego Słowa Bożego, wybaw nas. To wezwanie z Litanii do Krwi...

Posłani w kolejny Adwent

Posłani w kolejny Adwent

Drogi ziemskiego pielgrzymowania człowieka wierzącego są zawsze wchodzeniem na górę, gdzie można...

Słowo Życia - grudzień 2019

Słowo Życia - grudzień 2019

Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego (Łk 1, 37)   Tak brzmi ostatnie zdanie...

OŚWIADCZENIE

          W Internecie pojawiają się liczne wersje Modlitwy Zanurzenia...

List do MPJ! - listopad 2019

List do MPJ! - listopad 2019

Mój Drogi/ Moja Droga! Skończył się już Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Na pewno w...

 • List do MPJ! - grudzień 2019

  List do MPJ! - grudzień 2019

 • Krew Słowa Wcielonego

  Krew Słowa Wcielonego

 • Posłani w kolejny Adwent

  Posłani w kolejny Adwent

 • Słowo Życia - grudzień 2019

  Słowo Życia - grudzień 2019

 • OŚWIADCZENIE

 • List do MPJ! - listopad 2019

  List do MPJ! - listopad 2019

Myśl dnia

"Nie mówić o Bogu, póki ludzie nie pytają, ale żyć w ten sposób, aby o Niego pytali." Zasada misyjna

Słowo Życia

DLA BOGA BOWIEM NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO - tak brzmi ostatnie zdanie archanioła Gabriela w scenie Zwiastowania (Łk 1, 37).

W oryginalnym zapisie św. Łukasza (podobnie zresztą jak w łacińskim - wiernym - przekładzie św. Hieronima) brzmi ono jednak nieco inaczej. Boży wysłannik mówi do Maryi: Żadne SŁOWO [grec. rema; łac. verbum] od Boga nie jest niemożliwe.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na środę, 11 grudnia 2019

  Środa - wspomnienie dowolne św. Damazego I, papieża

  (Iz 40,25-31)

  „Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty. Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

List do MPJ! - listopad 2019

Rce%20modlitwa.jpg

Mój Drogi/ Moja Droga! Skończył się już Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Na pewno w wielu miejscach wiele się działo z tego powodu. Co teraz, kiedy ten miesiąc się skończył? Już można zapomnieć o misjach?Wydaje mi się, że „misją” w listopadzie może być okazywanie wdzięczności Panu Bogu za Jego dobroć, której doświadczamy, a która pomaga nam w… drodze do nieba. 1. listopada wspominamy Wszystkich Świętych. Oni osiągnęli już cel – niebo.

Niektórych z nich znamy (przynajmniej o nich słyszeliśmy), ich wspomnienia (jako dowolne lub obowiązkowe) czy święta/uroczystości przeżywamy w liturgii Kościoła. Są jednak i tacy, których nie znamy, jest Ich wielu, żyli cicho, ukryci przed oczami ludzi, tacy „normalni”, niczym się niby nie wyróżniający, ale w głębi duszy zjednoczeni z Panem Bogiem. To zjednoczenie pomagało Im żyć pięknie, być szczęśliwymi (czasem pośród utrapienia), rozsiewać wokół siebie pokój, radość, miłość, nieść dobro, nadzieję, podtrzymywać wiarę… Z nimi inni czuli się dobrze, bezpiecznie, coś do nich „ciągnęło” – chciało się z nimi być. Rozejrzyj się wokół – znasz takich ludzi? To są dzisiejsi święci. I oni, choć może nie są postrzegani przez nikogo jako „nadzwyczajni”, w oczach Boga tacy są. I oni są darem Boga na dzisiejsze czasy.A może… Ty też masz takim darem być? Dla rodziców? Kolegów? Znajomych? Nieznajomych? Należysz do Wspólnoty Małych Przyjaciół Jezusa, możesz nieść Go (przez modlitwę i życie w przyjaźni z Nim) do każdego, wszędzie i zawsze. A On będzie dotykał serc, przemieniał je i dokonywał "małych codziennych cudów".Druga "misja" listopada to modlitwa za zmarłych. Masz w swojej rodzinie na pewno osoby, które już przeszły przez bramę śmierci do wieczności. Oni potrzebują naszej pomocy. I ci, za których nikt z ich rodziny się nie modli. Oczywiście - nie tylko w listopadzie dusze czyśćcowe czekają na naszą pomoc (modlitwa, ofiarowanie Komunii świętej, odpustu - np. za odmówienie różańca czy koronki do Bożego miłosierdzia w kościele, ofiarowane umartwienie - np. solidnie wykonam swoje obowiązki czy zrobię coś, na co nie bardzo mam w tym momencie ochotę lub zrezygnuję z tego, na co akurat bardzo ochotę mam...). Warto pomyśleć, by dobrze wykorzystać ten czas. Warto pomóc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą i mogą liczyć tylko na nas, żyjących tu i teraz. Oni odwdzęczą się niewyobrażalnie, kiedy już z nieba będą mogli nam pomagać.

 

Życzę Tobie i Twojej rodzinie błogosławionego czasu, niech Wszyscy Święci z nieba, a szczególnie Wasi Patronowie, wstawiają się za Wami i wypraszają Wam potrzebne łaski.
Pamiętam o Tobie w modlitwie, pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.