Lipcowa katecheza 1

Lipcowa katecheza 1

  Miesiąc lipiec jest szczególnie poświęcony  Krwi Chrystusa. Zapraszamy do...

Słowo Życia - lipiec 2020

Słowo Życia - lipiec 2020

Oto siewca wyszedł siać (Mt 13, 3) Jezus, siedząc w łodzi, opowiada zebranym przypowieść o...

s. Lidia Teresa Garbowska

s. Lidia Teresa Garbowska

W dniu 17 czerwca 2020 r. odeszła do Pana s. Lidia Teresa Garbowska  - Misjonarka...

Odpust ku czci Krwi Chrystusa

Odpust ku czci Krwi Chrystusa

  W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją (epidemia koronawirusa) informujemy,że...

List do MPJ! - czerwiec 2020

List do MPJ! - czerwiec 2020

Mój Drogi / moja Droga! Czerwiec – miesiąc uroczystości Bożego Ciała i Najświętszego Serca...

List do MPJ! - czerwiec 2020

List do MPJ! - czerwiec 2020

  Mój Drogi / moja Droga!   – Hurrra! Za chwilę wakacje! Całe dwa miesiące! –...

 • Lipcowa katecheza 1

  Lipcowa katecheza 1

 • Słowo Życia - lipiec 2020

  Słowo Życia - lipiec 2020

 • s. Lidia Teresa Garbowska

  s. Lidia Teresa Garbowska

 • Odpust ku czci Krwi Chrystusa

  Odpust ku czci Krwi Chrystusa

 • List do MPJ! - czerwiec 2020

  List do MPJ! - czerwiec 2020

 • List do MPJ! - czerwiec 2020

  List do MPJ! - czerwiec 2020

Myśl dnia - czerwiec

"Wszyscy chcą zmieniać świat, ale nikt nie chce zmieniać siebie." Lew Tołstoj

Słowo Życia

Oto siewca wyszedł siać 

Jezus, siedząc w łodzi, opowiada zebranym przypowieść o siewcy (por. Mt 13, 1-23). Słyszeliśmy ją wiele razy, może jednak krótko przypomnijmy.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na niedzielę, 5 lipca 2020

  XIV niedziela zwykła

  (Za 9,9-10)

  Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. On zniszczy rydwany w Eframie i konie w Jeruzalem, łuk...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

List do MPJ! - listopad 2019

Rce%20modlitwa.jpg

Mój Drogi/ Moja Droga! Skończył się już Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Na pewno w wielu miejscach wiele się działo z tego powodu. Co teraz, kiedy ten miesiąc się skończył? Już można zapomnieć o misjach?Wydaje mi się, że „misją” w listopadzie może być okazywanie wdzięczności Panu Bogu za Jego dobroć, której doświadczamy, a która pomaga nam w… drodze do nieba. 1. listopada wspominamy Wszystkich Świętych. Oni osiągnęli już cel – niebo.

Niektórych z nich znamy (przynajmniej o nich słyszeliśmy), ich wspomnienia (jako dowolne lub obowiązkowe) czy święta/uroczystości przeżywamy w liturgii Kościoła. Są jednak i tacy, których nie znamy, jest Ich wielu, żyli cicho, ukryci przed oczami ludzi, tacy „normalni”, niczym się niby nie wyróżniający, ale w głębi duszy zjednoczeni z Panem Bogiem. To zjednoczenie pomagało Im żyć pięknie, być szczęśliwymi (czasem pośród utrapienia), rozsiewać wokół siebie pokój, radość, miłość, nieść dobro, nadzieję, podtrzymywać wiarę… Z nimi inni czuli się dobrze, bezpiecznie, coś do nich „ciągnęło” – chciało się z nimi być. Rozejrzyj się wokół – znasz takich ludzi? To są dzisiejsi święci. I oni, choć może nie są postrzegani przez nikogo jako „nadzwyczajni”, w oczach Boga tacy są. I oni są darem Boga na dzisiejsze czasy.A może… Ty też masz takim darem być? Dla rodziców? Kolegów? Znajomych? Nieznajomych? Należysz do Wspólnoty Małych Przyjaciół Jezusa, możesz nieść Go (przez modlitwę i życie w przyjaźni z Nim) do każdego, wszędzie i zawsze. A On będzie dotykał serc, przemieniał je i dokonywał "małych codziennych cudów".Druga "misja" listopada to modlitwa za zmarłych. Masz w swojej rodzinie na pewno osoby, które już przeszły przez bramę śmierci do wieczności. Oni potrzebują naszej pomocy. I ci, za których nikt z ich rodziny się nie modli. Oczywiście - nie tylko w listopadzie dusze czyśćcowe czekają na naszą pomoc (modlitwa, ofiarowanie Komunii świętej, odpustu - np. za odmówienie różańca czy koronki do Bożego miłosierdzia w kościele, ofiarowane umartwienie - np. solidnie wykonam swoje obowiązki czy zrobię coś, na co nie bardzo mam w tym momencie ochotę lub zrezygnuję z tego, na co akurat bardzo ochotę mam...). Warto pomyśleć, by dobrze wykorzystać ten czas. Warto pomóc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą i mogą liczyć tylko na nas, żyjących tu i teraz. Oni odwdzęczą się niewyobrażalnie, kiedy już z nieba będą mogli nam pomagać.

 

Życzę Tobie i Twojej rodzinie błogosławionego czasu, niech Wszyscy Święci z nieba, a szczególnie Wasi Patronowie, wstawiają się za Wami i wypraszają Wam potrzebne łaski.
Pamiętam o Tobie w modlitwie, pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.