List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2020

List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2020

Mój Drogi / moja Droga! Ten rok jest szczególny, pod wieloma względami.Na przykład – wiele...

Słowo Życia - sierpień 2020

Słowo Życia - sierpień 2020

...każ mi przyjść do siebie (Mt 14, 28) Często żądamy dowodów – miłości, akceptacji,...

Lipcowa katecheza 4

Lipcowa katecheza 4

  Historię powstania "Modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa"oraz jak ważnym jest by...

Lipcowa katecheza 3

Lipcowa katecheza 3

  Modlitwa ofiarowania, to styl życia, który może nadać naszej "szarej", nieraz trudnej...

Lipcowa katecheza 2

Lipcowa katecheza 2

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej katechezy lipcowej: Matka...

Lipcowa katecheza 1

Lipcowa katecheza 1

  Miesiąc lipiec jest szczególnie poświęcony  Krwi Chrystusa. Zapraszamy do...

 • List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2020

  List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2020

 • Słowo Życia - sierpień 2020

  Słowo Życia - sierpień 2020

 • Lipcowa katecheza 4

  Lipcowa katecheza 4

 • Lipcowa katecheza 3

  Lipcowa katecheza 3

 • Lipcowa katecheza 2

  Lipcowa katecheza 2

 • Lipcowa katecheza 1

  Lipcowa katecheza 1

Myśl dnia

"Krzyczcie światu, że życie jest cudownym darem Bożym!" św. Jan Paweł II

Słowo Życia

...każ mi przyjść do siebie (Mt 14, 28)

Często żądamy dowodów – miłości, akceptacji, uznania. Oczekują ich dla siebie zakochani, rodzice, dzieci, pracownicy. I każdy z nich pojmuje ten dowód miłości trochę inaczej.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na niedzielę, 9 sierpnia 2020

  XIX niedziela zwykła

  (1 Krl 19,9a.11-13a)

  Gdy Eliasz przybył do Bożej góry Horeb, wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana! A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

List do MPJ! - maj 2020

Maryja.jpg

Mój Drogi / moja Droga!

W książce „Maryja – Królowa – Matka” znalazłam doświadczenie, które chcę dzisiaj Tobie podarować. Wydaje się nieprawdopodobne, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Oto ono:

W czasie budowy trasy Transamerykańskiej rzeka zalała jedną z wiosek. Można sobie wyobrazić tragedię, ból i cierpienie mieszkańców. Nikt nie mógł ich uspokoić. Główny inżynier robót poleciał helikopterem po naszego misjonarza, o. Fryderyka, gdyż tylko on znał język tych ludzi. Po przybyciu zebrał wszystkich w małym kościółku. Tam zaczęli się modlić. Po chwili powiedział: „Sprawdźmy, czy kogoś nie brakuje”. Wtedy jedna z kobiet zaczęła płakać: „Moja córka! Gdzie jest moja córka?” Zginęła mała czteroletnia dziewczynka. Ojciec Fryderyk z dwiema osobami wzięli łódź i rozpoczęli poszukiwania w wodzie, podczas gdy cała wspólnota trwała na modlitwie w kościele. Minęła pierwsza doba. Powrócili, ale nie znaleźli nikogo. O. Fryderyk zachęcił do dalszej modlitwy i poszukiwania kontynuowano. W tym momencie matka dziewczynki podeszła do ołtarza, wzięła w ramiona figurkę Matki Bożej, wyszła z kościoła, postawiła ją przed wejściem i obejmując ją, modliła się: „Maryjo, Matko, zwróć mi córkę!”. Ojciec Misjonarz i inni szukali dalej. Minął drugi i trzeci dzień. Czwartego dnia rano wrócili z poszukiwań. Nie było już żadnej nadziei, że dziecko żyje. Ale nagle spostrzeżono, że coś porusza się na powierzchni wody. Z początku myśleli, że to gałąź albo pień drzewa. Jednak z niewielką nadzieją przybliżyli się. Była to mała dziewczynka, która jeszcze żyła – po czterech dniach w wodzie! O. Fryderyk wyciągnął ją z wody i zaczął reanimować. Potem dał jej się napić i przykrył kocem. Ku jego zdziwieniu dziewczynka nie bała się, była bardzo spokojna. Misjonarz spytał ją, czy nie bała się sama w wodzie przez trzy dni i cztery noce. Mała odpowiedziała: Nie byłam sama”. Ojciec Misjonarz spytał: „Kto był z tobą?” - „Mama! Ona cały czas była ze mną i trzymała mi rękę pod głową”. Każdy wie, kto był tą Matką. (Maryja. Siostra – Matka – Królowa”, Wydawnictwo POMOC 2002, s. 184)

Święty Jan Paweł II zawierzył swoje życie Maryi, podobnie kardynał Stefan Wyszyński, którego beatyfikacja odbędzie się w czerwcu tego roku. Można wymieniać jeszcze inne osoby, które bezgranicznie zaufały Maryi i teraz nazywamy ich świętymi. Świętość jest darem Boga, z którym mam współpracować, Maryja chętnie mi w tej pracy nad sobą pomoże. Mamy maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i naszej Matce, która z nieba czuwa nad nami. Zapraszam do odnowienia przyjaźni z Maryją, a jeśli ktoś jeszcze się z Nią nie zaprzyjaźnił, może to uczynić teraz. 

Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę, pamiętam o Was w modlitwie, szczególnie do Maryi.