Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

"Nie dla nagrody kocham Cię, mój Panie! Lecz tak, jak Ty mnie ukochałeś, Boże, chce Ciebie...

Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

 "Życie bez radości obcowania z Bogiem to nie byłoby życie, ale nieustanne umieranie."...

List do MPJ! - grudzień/styczeń

List do MPJ! - grudzień/styczeń

Mój Drogi! Moja Droga! Przełom grudnia i stycznia to czas, w którym cała nasza uwaga...

Adwentowa

Adwentowa "szkoła pokory"

W 1 Liście św. Piotra czytamy: "Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę,...

Słowo Życia - grudzień 2020

Słowo Życia - grudzień 2020

Idzie za mną mocniejszy ode mnie ... Mk 1,7 Zanim zaczniemy to rozważanie zadajmy sobie...

Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Co mam czynić, aby zostać świętym? Niech ta katecheza będzie nam pomocą w poszukiwaniu...

 • Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

  Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

 • Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

  Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

 • List do MPJ! - grudzień/styczeń

  List do MPJ! - grudzień/styczeń

 • Adwentowa

  Adwentowa "szkoła pokory"

 • Słowo Życia - grudzień 2020

  Słowo Życia - grudzień 2020

 • Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

  Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Myśl dnia.

Sama Przenajświętsza Panna objawiła św. Brygidzie, że nie ma na świecie grzesznika tak dalece odwróconego od Boga, który by nie mógł uciekając się do Niej i wzywając Jej pomocy, nawrócić się i odzyskać łaskę Bożą. św.Alfons Liguori

Słowo Życia

Idzie za mną mocniejszy ode mnie ... Mk 1,7

Zanim zaczniemy to rozważanie zadajmy sobie pytanie: Jaki mam obraz Boga w swoim sercu? Czy jest On Panem panujących, Królem królujących, czy ma On moc na przykład uciszyć burzę, zapanować nad wichrem?

Czytaj więcej

 

Czytania

 • Czytania na niedzielę, 6 grudnia 2020

  II Niedziela adwentu

  (Iz 40, 1-5. 9-11)

  "Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud!" – mówi wasz Bóg. "Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

List do MPJ! - maj 2020

Maryja.jpg

Mój Drogi / moja Droga!

W książce „Maryja – Królowa – Matka” znalazłam doświadczenie, które chcę dzisiaj Tobie podarować. Wydaje się nieprawdopodobne, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Oto ono:

W czasie budowy trasy Transamerykańskiej rzeka zalała jedną z wiosek. Można sobie wyobrazić tragedię, ból i cierpienie mieszkańców. Nikt nie mógł ich uspokoić. Główny inżynier robót poleciał helikopterem po naszego misjonarza, o. Fryderyka, gdyż tylko on znał język tych ludzi. Po przybyciu zebrał wszystkich w małym kościółku. Tam zaczęli się modlić. Po chwili powiedział: „Sprawdźmy, czy kogoś nie brakuje”. Wtedy jedna z kobiet zaczęła płakać: „Moja córka! Gdzie jest moja córka?” Zginęła mała czteroletnia dziewczynka. Ojciec Fryderyk z dwiema osobami wzięli łódź i rozpoczęli poszukiwania w wodzie, podczas gdy cała wspólnota trwała na modlitwie w kościele. Minęła pierwsza doba. Powrócili, ale nie znaleźli nikogo. O. Fryderyk zachęcił do dalszej modlitwy i poszukiwania kontynuowano. W tym momencie matka dziewczynki podeszła do ołtarza, wzięła w ramiona figurkę Matki Bożej, wyszła z kościoła, postawiła ją przed wejściem i obejmując ją, modliła się: „Maryjo, Matko, zwróć mi córkę!”. Ojciec Misjonarz i inni szukali dalej. Minął drugi i trzeci dzień. Czwartego dnia rano wrócili z poszukiwań. Nie było już żadnej nadziei, że dziecko żyje. Ale nagle spostrzeżono, że coś porusza się na powierzchni wody. Z początku myśleli, że to gałąź albo pień drzewa. Jednak z niewielką nadzieją przybliżyli się. Była to mała dziewczynka, która jeszcze żyła – po czterech dniach w wodzie! O. Fryderyk wyciągnął ją z wody i zaczął reanimować. Potem dał jej się napić i przykrył kocem. Ku jego zdziwieniu dziewczynka nie bała się, była bardzo spokojna. Misjonarz spytał ją, czy nie bała się sama w wodzie przez trzy dni i cztery noce. Mała odpowiedziała: Nie byłam sama”. Ojciec Misjonarz spytał: „Kto był z tobą?” - „Mama! Ona cały czas była ze mną i trzymała mi rękę pod głową”. Każdy wie, kto był tą Matką. (Maryja. Siostra – Matka – Królowa”, Wydawnictwo POMOC 2002, s. 184)

Święty Jan Paweł II zawierzył swoje życie Maryi, podobnie kardynał Stefan Wyszyński, którego beatyfikacja odbędzie się w czerwcu tego roku. Można wymieniać jeszcze inne osoby, które bezgranicznie zaufały Maryi i teraz nazywamy ich świętymi. Świętość jest darem Boga, z którym mam współpracować, Maryja chętnie mi w tej pracy nad sobą pomoże. Mamy maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i naszej Matce, która z nieba czuwa nad nami. Zapraszam do odnowienia przyjaźni z Maryją, a jeśli ktoś jeszcze się z Nią nie zaprzyjaźnił, może to uczynić teraz. 

Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę, pamiętam o Was w modlitwie, szczególnie do Maryi.