Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

"Nie dla nagrody kocham Cię, mój Panie! Lecz tak, jak Ty mnie ukochałeś, Boże, chce Ciebie...

Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

 "Życie bez radości obcowania z Bogiem to nie byłoby życie, ale nieustanne umieranie."...

List do MPJ! - grudzień/styczeń

List do MPJ! - grudzień/styczeń

Mój Drogi! Moja Droga! Przełom grudnia i stycznia to czas, w którym cała nasza uwaga...

Adwentowa

Adwentowa "szkoła pokory"

W 1 Liście św. Piotra czytamy: "Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę,...

Słowo Życia - grudzień 2020

Słowo Życia - grudzień 2020

Idzie za mną mocniejszy ode mnie ... Mk 1,7 Zanim zaczniemy to rozważanie zadajmy sobie...

Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Co mam czynić, aby zostać świętym? Niech ta katecheza będzie nam pomocą w poszukiwaniu...

 • Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

  Akt doskonałej miłości św. Franciszka Ksawerego

 • Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

  Św. Franciszek Ksawery - patron misji katolickich

 • List do MPJ! - grudzień/styczeń

  List do MPJ! - grudzień/styczeń

 • Adwentowa

  Adwentowa "szkoła pokory"

 • Słowo Życia - grudzień 2020

  Słowo Życia - grudzień 2020

 • Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

  Powołani do doskonałości. Świeckość a świętość.

Myśl dnia.

Sama Przenajświętsza Panna objawiła św. Brygidzie, że nie ma na świecie grzesznika tak dalece odwróconego od Boga, który by nie mógł uciekając się do Niej i wzywając Jej pomocy, nawrócić się i odzyskać łaskę Bożą. św.Alfons Liguori

Słowo Życia

Idzie za mną mocniejszy ode mnie ... Mk 1,7

Zanim zaczniemy to rozważanie zadajmy sobie pytanie: Jaki mam obraz Boga w swoim sercu? Czy jest On Panem panujących, Królem królujących, czy ma On moc na przykład uciszyć burzę, zapanować nad wichrem?

Czytaj więcej

 

Czytania

 • Czytania na niedzielę, 6 grudnia 2020

  II Niedziela adwentu

  (Iz 40, 1-5. 9-11)

  "Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud!" – mówi wasz Bóg. "Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2020

bratki.JPG

Mój Drogi / moja Droga!

Ten rok jest szczególny, pod wieloma względami.
Na przykład – wiele dzieci dopiero po wakacjach przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Moi uczniowie również. Można powiedzieć – szkoda. I to prawda – już od maja mogłyby oczyszczać duszę w sakramencie pokuty i pojednania oraz karmić ją Chlebem Życia – Ciałem Chrystusa. Aż żal, że tyle trzeba czekać, tyle już mogło być tych spotkań z Jezusem... Normalnie też dzieci komunijne zaprasza się, by od września zacząć nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca (chociaż i tak się uda w ciągu roku szkolnego, bo szkolnych miesięcy jest 10, a pierwszych piątków 9), do czego zresztą serdecznie zapraszam. Nie tylko dzieci pierwszokomunijne.

Sytuacji nie zmienimy, ale możemy na nią spróbować nieco inaczej spojrzeć – może mamy (i dzieci i dorośli) trochę więcej czasu na przygotowanie się do tego ważnego wydarzenia... Mam nadzieję, że to dłuższe czekanie obudzi w dzieciach i ich rodzinach większą tęsknotę za Jezusem, że miłość do Niego wzrośnie, że całym sercem i na zawsze do Niego przylgną, że obudzi się i rozwinie głęboka przyjaźń z Nim. Tego Wam – tegorocznym dzieciom komunijnym – z całego serca życzę.

Jeszcze inna sprawa. Trudno jest obecnie cokolwiek planować na jakiś czas do przodu – Pan Bóg daje nam szansę uczyć się żyć chwilą obecną. Każda chwila jest Jego bezcennym darem, każda jest wyjątkowa i na pewno więcej się nie powtórzy. Może to nauka bardziej dla nas, dorosłych, bo Wy – dzieci – ten dar życia "tu i teraz" macie w pakiecie startowym: TERAZ się cieszycie, smucicie, bawicie... Całego siebie wkładacie w to, co robicie.

My czasem jedno robimy, a o pięciu innych (co było, co będzie) myślimy... Zastanawiamy się, jak mogliśmy coś inaczej ułożyć, powiedzieć, zrobić..., chociaż już minęło i nie zmienimy nic. Myślimy o tym, co nas czeka, planujemy, nastawiamy się (z radością albo lękiem), ale... nic takiego nie musi się wydarzyć! To jedno, drugie – można układać całe przemowy do kogoś, z kim ostatecznie może wcale się nie spotkamy, albo przy spotkaniu nie będziemy pamiętać, co chcieliśmy powiedzieć...

Tak... Ciekawy jest ten rok. Jeszcze trochę jest go przed nami. Pamiętajmy, że jesteśmy ukochanymi dziećmi i przypominajmy o tym wszystkim napotkanym ludziom – Pan Bóg jest dobry i bardzo nas kocha! Jest z nami w każdej sytuacji życia, troszczy się o nas, z każdego zła może wyprowadzić dobro i chętnie to zrobi, jeśli Go poprosimy i Mu zaufamy. Tak wiele zła dzieje się na świecie, ale – dobra dzieje się jeszcze więcej!

Bądźmy i my apostołami Chrystusa i w jedności z Nim pomnażajmy dobro, aby to Boże dobro zwyciężyło – w każdym człowieku, w każdej rodzinie, w każdym narodzie i na całym świecie!

Pozdrawiam Was i Wasze rodziny!
s. Gertruda