Co z tą pokorą?

Co z tą pokorą?

  "Pokora nie jest czymś upokarzającym, jest prawdą; prawdą, która zwycięża; niech...

S. Henryka Mazurek - w nadziei

S. Henryka Mazurek - w nadziei "życia z Nim na wieczność"

W dniu 5 stycznia 2021 r. odeszła do Pana s. Henryka Mazurek  - Misjonarka Krwi...

Słowo Życia - styczeń 2021

Słowo Życia - styczeń 2021

[Słowo] przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli (J 1,11) Bóg żywy, Stwórca...

Nowy Rok 2021

Nowy Rok 2021

Msza Święta w "Miasteczku Krwi Chrystusa" dnia 1 stycznia będzie o godz. 11.00, natomiast...

Bóg się rodzi!

Bóg się rodzi!

Jezus jest darem Boga dla nas, i jeśli Go przyjmiemy, my również możemy stać się darem dla...

 • Co z tą pokorą?

  Co z tą pokorą?

 • Pogrzeb s. Henryki

  Pogrzeb s. Henryki

 • S. Henryka Mazurek - w nadziei

  S. Henryka Mazurek - w nadziei "życia z Nim na wieczność"

 • Słowo Życia - styczeń 2021

  Słowo Życia - styczeń 2021

 • Nowy Rok 2021

  Nowy Rok 2021

 • Bóg się rodzi!

  Bóg się rodzi!

Myśl dnia

"Można polegać na Bogu, ponieważ On się nigdy nie zmienia." Św. Augustyn

Słowo Życia

[Słowo] przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli (J 1,11)

Bóg żywy, Stwórca wszelkiego stworzenia, szczególne upodobał sobie człowieka. Uczynił go na swój obraz i podobieństwo, z miłości go stworzył. Z miłości - to trzeba podkreślić, powtórzyć, zapamiętać, a przede wszystkim w to uwierzyć. Jeśli jeszcze nie dowierzam, że jestem owocem miłości, że jestem ukochany przez Boga to niech nie ustaje moja modlitwa, by Bóg przymnożył mi wiary.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na środę, 27 stycznia 2021

  Środa III tygodnia okresu zwykłego

  (Hbr 10, 11-18)

  Każdy kapłan Starego Testamentu staje codziennie do wykonywania swej służby i wiele razy składa te same ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Słowo Życia - grudzień 2020

grudzie2020.jpg

Idzie za mną mocniejszy ode mnie ... Mk 1,7

Zanim zaczniemy to rozważanie zadajmy sobie pytanie: Jaki mam obraz Boga w swoim sercu? Czy jest On Panem panujących, Królem królujących, czy ma On moc na przykład uciszyć burzę, zapanować nad wichrem? A może postrzegam Go jako słabego, pozbawionego mocy, obojętnego, zamkniętego, apatycznego i nie dającego żadnego poczucia bezpieczeństwa? Jaki jest mój Bóg? Zadajmy sobie to pytanie szczególnie w odniesieniu do sytuacji w których czujemy jakieś zagrożenie i niepewność.
Myślę że czasami Pan Bóg w swej pedagogice chce nas doprowadzić do takiego punktu, w którym to staniemy się bezradni, bezsilni po prostu jak małe dzieci, bo „moc w słabości się doskonali”, a Bóg potrzebuje naszej słabości, naszego przyzwolenia by mógł okazać swą moc. Wtedy będzie szansa, że zwrócimy się do Niego całym sercem i uznamy autorytet Ojca, uznając jednocześnie swoją kruchość. Jest to przecież nienormalne kiedy dziecko chce rządzić, a często się tak zachowujemy stawiając siebie w centrum, w miejsce Boga. Mówimy że świat dziś jest odwrócony do góry nogami; w kilku miastach ludzie pobudowali nawet takie domy do zwiedzania, żeby pokazać tą rzeczywistość, że dziś wszystko stoi jakby na głowie. Dzieje się tak dlatego, że często pomniejszamy wszechmoc Boga, myślimy, że to On jest słaby i sobie nie radzi, dlatego chcemy żyć po swojemu i wprowadzać swój ,,porządek” w świecie, w którym żyjemy. Jednak „idzie Mocniejszy ode mnie” by pokazać, że wszystkie nasze zabezpieczenia tak jak wiedza, zdolności, pozycje, tytuły, majątek, pełne spichlerze i wiele innych rzeczy są niczym w porównaniu z potęgą Boga, bo nie mielibyśmy nic gdyby to z góry nie zostało nam dane. Bóg jest dobry i daje nam dobre dary, ale mając te dary nie możemy się stawiać wyżej od Niego. Znamy te słowa św. Augustyna ,,Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na swoim miejscu,,. A więc oddajmy właściwe miejsce Bogu zaczynając od małych codziennych spraw, bo On pragnie naszego szczęścia i z nami chce przejść naszą drogę, na której często pojawia się nieprzyjaciel, który używa różnych swoich sztuczek aby nas zwieść. Jeżeli będziemy pamiętać, że z nami idzie Mocniejszy tzn. Jezus Chrystus, jeżeli do Niego przylgniemy to odniesiemy zwycięstwo w każdej duchowej walce i będziemy cieszyć się wolnością dzieci Bożych.

s. Maria Pia MSC