Co z tą pokorą?

Co z tą pokorą?

  "Pokora nie jest czymś upokarzającym, jest prawdą; prawdą, która zwycięża; niech...

S. Henryka Mazurek - w nadziei

S. Henryka Mazurek - w nadziei "życia z Nim na wieczność"

W dniu 5 stycznia 2021 r. odeszła do Pana s. Henryka Mazurek  - Misjonarka Krwi...

Słowo Życia - styczeń 2021

Słowo Życia - styczeń 2021

[Słowo] przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli (J 1,11) Bóg żywy, Stwórca...

Nowy Rok 2021

Nowy Rok 2021

Msza Święta w "Miasteczku Krwi Chrystusa" dnia 1 stycznia będzie o godz. 11.00, natomiast...

Bóg się rodzi!

Bóg się rodzi!

Jezus jest darem Boga dla nas, i jeśli Go przyjmiemy, my również możemy stać się darem dla...

 • Co z tą pokorą?

  Co z tą pokorą?

 • Pogrzeb s. Henryki

  Pogrzeb s. Henryki

 • S. Henryka Mazurek - w nadziei

  S. Henryka Mazurek - w nadziei "życia z Nim na wieczność"

 • Słowo Życia - styczeń 2021

  Słowo Życia - styczeń 2021

 • Nowy Rok 2021

  Nowy Rok 2021

 • Bóg się rodzi!

  Bóg się rodzi!

Myśl dnia

"Gdy wydaje ci się, że nie masz o co walczyć, przegrywasz." Brat Efraim

Słowo Życia

[Słowo] przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli (J 1,11)

Bóg żywy, Stwórca wszelkiego stworzenia, szczególne upodobał sobie człowieka. Uczynił go na swój obraz i podobieństwo, z miłości go stworzył. Z miłości - to trzeba podkreślić, powtórzyć, zapamiętać, a przede wszystkim w to uwierzyć. Jeśli jeszcze nie dowierzam, że jestem owocem miłości, że jestem ukochany przez Boga to niech nie ustaje moja modlitwa, by Bóg przymnożył mi wiary.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na środę, 27 stycznia 2021

  Środa III tygodnia okresu zwykłego

  (Hbr 10, 11-18)

  Każdy kapłan Starego Testamentu staje codziennie do wykonywania swej służby i wiele razy składa te same ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

List do MPJ! - grudzień/styczeń

serce%20w%20sercu.JPG

Mój Drogi! Moja Droga!

Przełom grudnia i stycznia to czas, w którym cała nasza uwaga skoncentrowana jest na narodzeniu Jezusa. Najpierw, w adwencie, czekamy na Niego, potem Święta – radość spotkania, a potem Trzej Królowie.
W tym roku adwent zaczynamy 29.11., Wigilia Bożego Narodzenia jest w czwartek. Mamy trochę czasu na przygotowanie serc, aby były gotowe, kiedy Jezus będzie rodzić się Betlejem i będzie przyglądać się naszym sercom, czy w nich jest dla Niego miejsce. W Betlejem nie było…

 

Co ukrywa się w moim sercu? Jakie radości, jakie smutki, niepokoje? One nie przeszkodzą Bożemu Synowi przyjść. On o nich wie, rozumie, cieszy się albo smuci – razem z nami, ze mną, bo to o moje serce chodzi. On w moim sercu chce znaleźć miejsce dla Siebie, i chociaż szczególnie myślimy o tym z okazji Jego urodzin, to przecież Jezus kocha mnie i chce być ze mną każdego dnia.
To znaczy, że… każdego dnia mam troszczyć się o moje serce. I że moje serce jest świątynią Bożą cały czas, tylko czasem posprzątaną, pełną Bożego blasku i pięknie ustrojoną, a czasem zaniedbaną, smutną, ciemną… Panie Jezu, pomóż mi pięknie przygotować w czasie adwentu miejsce dla Ciebie w moim sercu i pomóż mi o to miejsce zawsze dbać, byś Ty czuł się w nim dobrze!

Trzej Królowie przyszli z daleka, podjęli duży wysiłek, zdecydowali się na trudy i niewygody, ponieważ koniecznie chcieli spotkać nowonarodzonego Króla żydowskiego. Nie spodziewali się, że znajdą Go w stajni, że Jego Rodzice to nie para królewska, ale ludzie prości i ubodzy, i że po spotkaniu z Nim będą musieli – dla własnego bezpieczeństwa – wracać do swoich domów inną drogą… Pokonane przeszkody nie zniechęciły ich a spotkanie z Jezusem przemieniło. I tak może stać się z nami – kiedy wyruszymy w drogę nowego roku, każdego dnia możemy spotykać Jezusa, a On będzie przemieniał nasze serca. Moje serce. I nasza przyjaźń – moja przyjaźń – z Jezusem będzie wzrastać, i On mi pomoże w mojej drodze – bym dotarła do nieba, najpierw pięknie żyjąc na ziemi.

Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę, życzę Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia – rozświetlonych blaskiem Bożego światła, wypełnionych miłością i pokojem, Bożym błogosławieństwem i radością płynącą ze spotkania z Maryją i Józefem, a szczególnie z Jezusem. Z Nim wszystko jest możliwe, On – choć teraz będziemy na Niego patrzeć jako na małe Dziecko – jest Królem wszechświata, Panem i Bogiem. Amen.

Z modlitwą – s. Gertruda