PEWNOŚĆ WIARY - V Niedziela Wielkiego Postu

PEWNOŚĆ WIARY - V Niedziela Wielkiego Postu

Jr 31, 31-34. Wielkie, monumentalne, spisane pod wpływem potężnego, niezachwianego ducha...

ŻYWY CHRYSTUS - IV Niedziela Wielkiego Postu

ŻYWY CHRYSTUS - IV Niedziela Wielkiego Postu

2 Krn 36, 14-16.19-23. Niedziela radości albo pociechy pośród skupienia i pokuty, jest dniem...

WEWNĘTRZNY DZIEDZINIEC DUSZY- III Niedziela Wielkiego Postu

WEWNĘTRZNY DZIEDZINIEC DUSZY- III Niedziela Wielkiego Postu

Wj 20, 1-17. Dekalog to - obok Przymierza, Trójcy świętej, Słowa Bożego czy Eucharystii -...

Słowo Życia - marzec 2024

Słowo Życia - marzec 2024

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. (Ef 2, 8) Łaską bowiem jesteście zbawieni przez...

 SYNOSTWO BOŻE - DROGOWSKAZ NA TABOR - II Niedziela Wielkiego Postu

SYNOSTWO BOŻE - DROGOWSKAZ NA TABOR - II Niedziela Wielkiego Postu

Rdz 22, 1-2.9-13.15-18. Bóg nie chce mówić do ludzkiego serca abstrakcyjnie. Nie posługuje się...

  • PEWNOŚĆ WIARY - V Niedziela Wielkiego Postu

    PEWNOŚĆ WIARY - V Niedziela Wielkiego Postu

  • ŻYWY CHRYSTUS - IV Niedziela Wielkiego Postu

    ŻYWY CHRYSTUS - IV Niedziela Wielkiego Postu

  • Skupienie dla dorosłych - 15-17 marca 2024

    Skupienie dla dorosłych - 15-17 marca 2024

  • WEWNĘTRZNY DZIEDZINIEC DUSZY- III Niedziela Wielkiego Postu

    WEWNĘTRZNY DZIEDZINIEC DUSZY- III Niedziela Wielkiego Postu

  • Słowo Życia - marzec 2024

    Słowo Życia - marzec 2024

  •  SYNOSTWO BOŻE - DROGOWSKAZ NA TABOR - II Niedziela Wielkiego Postu

    SYNOSTWO BOŻE - DROGOWSKAZ NA TABOR - II Niedziela Wielkiego Postu

MYŚL DNIA

Nie znajduję przyjemności w pokarmie zniszczalnym ani w rozkoszach tego życia. Pragnę Chleba Bożego, którym jest Ciało Jezusa Chrystusa z rodu Dawida. A jako napoju pragnę Krwi Jego, która jest miłością niezniszczalną. Św. Ignacy z Antiochii
Readmore

Słowo Życia

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę.
Bóg nie daje nam wiary po to, abyśmy w swej bierności zasłaniali się twierdzeniem, że wszystko zależy od Niego, a my nic nie możemy. Nie powinniśmy się także chlubić z powodu swoich dobrych uczynków, jak gdyby wszystko było naszą zasługą.

Czytaj więcej  

Kalendarz

marzec 2024
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nabożeństwo do Krwi Chrystusa

12669703_839572199497919_5787967156084064485_n.jpg

Zapraszamy w miesiącu lipcu do praktykowania modlitwy Różańcem do Krwi Chrystusa - czy to indywidualnie, czy wraz z nami na cotygodniowym nabożeństwie w Miasteczku Krwi Chrystusa.

W zakładce "Modlitwy" znajdują się rozważania do różańca, warto z nich skorzystać.

Życzymy owocnego zgłębiania tajemnicy Krwi Chrystusa.

(Poniższy tekst można wysłuchać na <<Kropelka Nadziei>> )

Nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa ma swoje początki w Rzymie. Według tradycji jeden z przodków rodziny rzymskich patrycjuszy Savelli był jednym z żołnierzy obecnych przy ukrzyżowaniu Jezusa. To na jego szatę miało spaść kilka kropel krwi umierającego Jezusa. Żołnierz ten zachował skrawek płaszcza nasączony Krwią Pańską. Relikwie tą przechowywano pieczołowicie jako rodzinny skarb.
W roku 1708 książę Juliusz Savelli podarował relikwię bazylice San Nicola in Carcere w Rzymie, gdzie otaczano ją dużą czcią.

 

8 grudnia 1808 roku, w tej właśnie bazylice, powołane zostało Bractwo Przenajdroższej Krwi założone przez ks. Franciszka Albertiniego. Kapłan ten wierzył mocno, że decydującą chwilą kiedy modlitwa przenika, przemienia i kształtuje życie, jest rozważanie i regularna medytacja nad tajemnicami wiary. Pragnął, aby ludzie poznawali wartość i moc Krwi Chrystusa dla życia ludzkiego. Dlatego też, czerpiąc z chrześcijańskiej tradycji, ułożył modlitwę „różaniec do Krwi Chrystusa”. Rozważamy w nim przelanie Krwi Chrystusa w siedmiu tajemnicach: podczas obrzezania, podczas modlitwy w Ogrójcu, biczowania, cierniem koronowania, na drodze krzyżowej, przy ukrzyżowaniu i przebiciu boku włócznią.

W „Miasteczku Krwi Chrystusa” , w każdy piątek, spotykamy się na Nabożeństwie do Krwi Chrystusa, zwanym u nas potocznie „Dróżkami”. Ten czas modlitwy jest szczególny dla naszej siostrzanej wspólnoty. Rozważając kolejne tajemnice przelania Krwi Przenajdroższej oddajemy cześć „Cenie naszego zbawienia” i wypraszamy potrzebne łaski dla świata, zanurzając go we Krwi Jezusa. To nabożeństwo otwiera nasze serca na potrzeby bliźnich, uczy jak miłować Jezusa cierpiącego, obecnego w drugim człowieku, ale też we własnym trudzie.

Piękne jest to, że również osoby świeckie chętnie modlą się z nami, angażując się również w przebieg nabożeństwa poprzez czytanie rozważań, niesienie krzyża czy nagłośnienia w czasie procesji. Każdy może uczestniczyć w nabożeństwie, tak jak dla każdego jest miejsce w ranach Chrystusa, w których „jest nasze uzdrowienie”. Przychodzą do nas osoby w różnym wieku, całe rodziny. Niektórzy są „stałymi bywalcami” od kilku, a nawet kilkunastu lat, inni pojawiają się co jakiś czas. Często przychodzą także nowe osoby, które chętnie tu wracają. Niektórzy przyjeżdżają z daleka.

W naszej wspólnocie często pada stwierdzenie, że żyjemy od piątku do piątku, tzn. od nabożeństwa do nabożeństwa. W jakiś sposób nadaje ono rytm naszej codzienności i sens temu co ją wypełnia, pozwala na przeżywanie głębiej tego co „zwykłe”, na przyjmowanie „dzisiaj” jako daru, bo okupionego drogocenną Krwią Chrystusa. Nabożeństwo to jest jak klamra, która scala nasze życie fizyczne i duchowe, skupiając je wokół tajemnicy Bożej miłości.