MYŚL DNIA

Natchnij mnie najczystszym płomieniem miłości dla Ciebie. Panie, napełnij mnie tą miłością, z której przelałeś Krew na krzyżu i przeszyj mnie tą boleścią, jaką ona wyciśnięta została i wypłynęła z Twoich żył. Bł. Maria Karłowska
Readmore

Słowo Życia

Czuwajcie

Jestem człowiekiem czuwającym wtedy, gdy każdy dzień, który otrzymuję od Boga jako dar Jego ojcowskiej miłości i troski, jak najlepiej przeżywam, wykorzystuję. Bo nie wiem, czy będzie jutro…

Czytaj więcej  

Kalendarz

grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Rekolekcje dla młodzieży 18-23 lipca 2023 r. - Swarzewo

Czytaj więcej...

Odkryj wartość Słowa.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania mocy Słowa Bożego.

Niech będzie Ono dla nas pewnym przewodnikiem na drogach naszej codzienności.

 

 

 

REKOLEKCJE LETNIE 2023 r.

Czytaj więcej...

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY  NA REKOLEKCJE.

Niech czas wakacji posłuży każdemu z nas nie tylko do wypoczynku fizycznego, ale  będzie także dobrą przestrzenią do wypoczynku duchowego. Czasami trzeba się trochę pozmagać z różnymi przeciwnościami, aby na taki święty czas rekolekcji dotrzeć. Warto jednak postarać się o czas dla Boga, by móc lepiej i owocniej służyć Mu i  innym w naszej "szarej" codzienności. 

 

Rekolekcje z Abrahamem, 1-6 sierpnia 2023 r.

Czytaj więcej...

"Aby doświadczyć, że Boże obietnice się spełniają trzeba powierzyć się Słowu Boga, wzywającego do wyruszenia w nieznane. Tylko w drodze obietnice stają się rzeczywistością."

Zapraszamy Cię do wyruszenia w drogę z Abrahamem, który "wyszedł nie wiedząc dokąd idzie". Wyszedł, bo Bóg mu powiedział i nie zawiódł się. Doświadczył Boga wiernego, mocnego, Tego, "który ożywia umarłych i powołuje do istnienia to, co nie istnieje." Może dziś ta droga jest również dla Ciebie?

 

Wędrówka w góry ze Słowem, 4-9 września 2023 r.

Czytaj więcej...

WYRUSZ Z NAMI w GÓRY ze SŁOWEM!
We wrześniu organizujemy wyjątkowy czas wędrowania po pięknych polskich górach – Tatrach, w którym szczególnym Przewodnikiem będzie Boże Słowo.
Z Nim wyruszymy na szlak, to Ono będzie nam wskazywać drogę każdego dnia podczas górskich wędrówek. Ze Słowem w sercu będziemy podziwiać piękno stworzonego świata, zdobywać szczyty i pokonywać wszelkie przeszkody. Z Nim chcemy radować się sobą nawzajem i każdym spotkanym człowiekiem.

Czytaj więcej...

Rekolekcje dla Rodzin, 25-30 lipca 2023 r.

Czytaj więcej...

Kochani, przed nami czas wakacji. Na co dzień jesteśmy zaangażowani w pracy, szkole, innych  obowiązkach. Wakacje pozwalają nam być razem bez patrzenia na zegarek, bez zadań do nadgonienia. To błogosławiony czas - i dlatego dobrze jest wykorzystać go jak najlepiej. Na przykład na rekolekcjach dla rodzin w "Miasteczku Krwi Chrystusa" w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej! Termin, adres i telefon kontaktowy umieszczone zostały na plakacie. 

Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Janicki z Płocka (we współpracy z Misjonarkami Krwi Chrystusa), sędzia sądu biskupiego, kapłan zaangażowany we wspólnotę trudnych małżeństw Sychar, człowiek o bogatym doświadczeniu i wielkim sercu dla rodzin. Zapraszamy. 

 

Rekolekcje dla dorosłych - Swarzewo 2-6 lipca 2023

Czytaj więcej...Kochani przed nami sezon letni, czas generowania sił- fizycznych i duchowych. Pomocą mogą być rekolekcje w naszym domu, w Swarzewie. Każdy z nas nosi w sobie pragnienie Boga, uświadomione bądź nie. Odkryjmy je w sobie i pójdźmy za nim! Służyć temu będzie Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i rozmowy duchowej, czas na bycie razem… bezcenny czas wypełnienia tytułowego pragnienia Boga, które można rozumieć na dwa sposoby: Ty pragniesz Boga i On pragnie Ciebie. Oba warte podjęcia.

W tej duchowej wędrówce przewodzić i towarzyszyć nam będzie ks. Jarosław Tomaszewski z diecezji płockiej. A jeśli pogoda pozwoli, znajdzie się też czas na kontemplację wielkości stworzenia naturze, morze i zatoka pucka są blisko. Do Zobaczenia!