Myśl dnia - Maryja

Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. (Łk 2,20)

Słowo Życia

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać (J 14,23)

W swej mowie pożegnalnej Pan Jezus, zapowiadając swoje odejście z tego świata, zapewnił ich, że pewnego dnia powróci. Wskazuje również na to, w jaki sposób uczniowie mogą nadal cieszyć się Jego obecnością w tym czasie rozłąki.

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na niedzielę, 29 maja 2022

    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    (Dz 1,1-11)

    Pierwszą książkę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

maj 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

List do MPJ! - luty/marzec 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi/moja Droga!

Witam Cię w nowym roku! Zapytasz - w jakim nowym roku? Przecież już mamy luty, czyli drugi miesiąc, ten rok już nie jest taki nowy, jak był na przykład jeszcze miesiąc temu! Cóż, to prawda, ale to pierwszy numer naszego pisemka w 2022 roku, więc jak najbardziej chcę Cię powitać! I życzę Ci, by ten nowy rok był piękny, błogosławiony, byś stawał się w nim coraz bardziej podobny do Jezusa, naszego Przyjaciela!

Luty to dla niektórych już czas nowego semestru w szkole, dla niektórych - dopiero zasłużonych ferii, o których inni już zdążyli zapomnieć... Tak to bywa... Ja też mam ferie dopiero w lutym, ostatni termin, i czekam na nie! Co będę robić?

Czytaj więcej...

List do MPJ! - styczeń 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Oto przed nami nowy rok. Kolejny nowy , przecież w miarę niedawno zaczął się rok szkolny, całkiem niedawno rok liturgiczny i teraz kalendarzowy... Trzy w jednym albo - rok w 3D.

I można to 3D na trzy sposoby rozumieć:
1. Dostrzegać Dużo Dobra
2. Dawać Dużo Dobra
3. Doświadczać Dużo Dobra.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - październik/listopad 2021

Czytaj więcej...

Moja Droga, mój Drogi!

Październik i listopad to miesiące sąsiadujące ze sobą (nic nowego:)) i mające coś, co je łączy. Październik to miesiąc różańca świętego, a jego Królową jest Maryja. Różaniec to Jej ulubiona modlitwa, prosi o nią w każdym (albo prawie każdym) swoim objawieniu na ziemi. Królowa różańca świętego jako jedyna jest już w niebie z duszą i ciałem, i jest też Królową wszystkich Świętych. Świętych w niebie jest bardzo wielu, nie znamy Ich, bo są z całego świata – z każdego kontynentu i wszystkich wieków. A ponieważ trudno Ich wymienić, wspominamy Ich – wszystkich razem – 1.11. To bardzo radosny dzień. Przynajmniej tak powinno się go obchodzić.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - wrzesień 2021

Czytaj więcej...

Mój Drogi! Moja Droga!

Wrzesień zdaje się być przedziwnym miesiącem – dla osób związanych ze szkołą (nauczycieli, pracowników, uczniów) jest to początek nowego roku szkolnego. Jedni się cieszą, bo już się stęsknili za kolegami i koleżankami albo już im nudno w domu (ileż można grać!), inni wręcz odwrotnie – chcieliby, by wakacje jeszcze trwały i trwały…

Czytaj więcej...

List do MPJ! - maj 2021

Czytaj więcej...

Mój Drogi, moja Droga!

Mamy piękny miesiąc – maj! I chociaż na dworze nie za ciepło, jednak kwiaty kwitną i zielenią się drzewa. Po prostu dlatego, że już przyszła ich pora.

Dla Małych Przyjaciół Jezusa pora, by żyć Słowem Bożym, by być dobrym, by kochać Boga i ludzi coraz piękniejszą miłością, jest zawsze! Czy pogoda czy niepogoda – przyjaciel jest zawsze przyjacielem!

Czytaj więcej...

List do MPJ! - kwiecień 2021

Czytaj więcej...

Mój Drogi, moja Droga!

Na sam koniec stycznia złamałam nogę i miałam operację. Nic wielkiego, nie ja jedna na świecie. A jednak dla mnie to było ważne wydarzenie. W ciągu kilku sekund zmieniło się bardzo dużo – nagle przestałam być sprawna i potrzebowałam pomocy, w jednej chwili wiedziałam, że na najbliższy czas moje dotychczasowe zajęcia zostają zawieszone, zaczynając od szkoły i moich kochanych uczniów, na podlewaniu kwiatów w domu i planach ogródkowych kończąc. Do tej pory dużo biegania i nagle stop. A w połowie lutego zaczął się Wielki Post. Zatrzymanie w odpowiednim momencie.

Ponieważ nie mogłam iść do kościoła na Mszę świętą, zaczęłam w niej uczestniczyć on-line.

Czytaj więcej...