Myśl dnia - lipiec

"Doskonałość polega nie na dokonywaniu wielkich rzeczy, lecz na dokładnym wypełnianiu Woli Bożej." Św. Kasper del Bufalo

Słowo Życia

"syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi"(Mk 9,31)

Jezus podąża do Jerozolimy. Ma jasno sprecyzowany, wyznaczony cel. To nie jest pochód triumfalny. Triumf zniewala. Idąc za Chrystusem nie zawsze będę zwycięzcą. On nigdy nie obiecywał tanich, łatwych rozwiązań.

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na piątek, 17 września 2021

    Piątek XXIV tydzień zwykły

    (1 Tm 6,2c-12)

    Najmilszy: Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj. Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Oferta wydawnicza

 

 Wydawnictwo Misjonarek Krwi Chrystusa  

 

Nowość:

 Przez Jego Krew okladka 1„Przez Jego Krew. Homilie odpustowe i jubileuszowe 2009-2018

Cena: 10,00 zł

Przez Krew Chrystusa dokonuje się wszystko, co ważne w naszym życiu duchowym, psychicznym i fizycznym. Ona nas uwalnia, oczyszcza, usprawiedliwia, uświęca, chroni, ratuje… Daje światło i siły. Odbudowuje wiarę, nadzieję i miłość.

Można o niej czytać, rozważać, pisać…, ale ważniejsze jest – żyć Jej mocą. Każdego dnia. Kto zacznie – przekona się i nie będzie chciał „wydostać się" spod Jej płaszcza, będzie korzystał z tego Źródła nieustannie, a jego życie będzie obfitować obfitością zamierzoną dla niego przez Pana.

 

 

 

„W liczbie mnogiejw liczbie mnogiej

Cena: 30,00 zł

Urszula Fedorowicz

z wykształcenia polonistka, nauczycielka. Z zamiłowania żona i matka. Zwolenniczka prostego stylu życia. Wierząca. „W liczbie mnogiej” to jej dotychczas najpoważniejsza przygoda z twórczością literacką.

Czytając książkę Urszuli Fedorowicz „W liczbie mnogiej”, można zazdrościć głównym bohaterom pięknie położonego domu wśród lasów, stawów i pól, życzliwych sąsiadów gotowych spieszyć z pomocą, wzajemnego zrozumienia i miłości domowników. Można też im współczuć. Bowiem wymarzone miejsce, gdzie czas powinien płynąć wolniej, nie przynosi sielanki, błogiego spokoju, spektakularnych sukcesów.Tak jak każdy z nas borykają się z trudnościami w pracy, w szkole i w życiu osobistym. Zrywają się o świcie i kończą swój dzień późnym wieczorem lub nocą. Jest jednak w ich domu coś, czego każdy z nas szuka, za czym tęskni, co jest tarczą w walce z przeciwnościami. Ktoś nazwie to pielęgnowaniem tradycji, ktoś inny - budowaniem życia na Skale. Dla mnie ta książka stała się przewodnikiem, a czasami nawet rachunkiem sumienia. Gorąco polecam - na każdą porę roku...     Katarzyna Bodych

To książka nie tylko na długie zimowe wieczory. To opowieść o spotkaniu nieba i ziemi w człowieku i codziennym życiu. Poznając bohaterów, ich losy, dotyka się także ich serca i duszy. Autorka z wrażliwością stara się pokazać szczęście w codzienności wytrawne jak dobre wino, chwilami słodkie jak chleb z miodem, a czasem doprawione nutą goryczy. To opowieść o zaufaniu, dojrzewaniu, o tym jak żyć, kochać i zawsze być sobą. Poznanie bohaterów to zyskanie przyjaciół. To powieść, która porusza, zmienia, inspiruje.    Agnieszka Napiórkowska

 

modlitwa litaniąKrwi Chrystusa – wybaw nas! Modlitwa Litanią do Krwi Chrystusa

Cena: 5,00 zł.

Wiele osób modli się codziennie Modlitwą Zanurzenia we Krwi Chrystusa i doświadcza mocy tej Krwi w swoim życiu. Zanurzamy siebie, bliskich, tych, których spotkamy, o których pomyślimy, przeczytamy, usłyszymy… Wydaje się jednak czasem, że to za mało…

            Zanurzać w Przenajdroższej Krwi można (i trzeba) każdego i zawsze, bo każdy potrzebuje nowego życia, potrzebuje uwolnienia, oczyszczenia, uzdrowienia, uświęcenia, ochrony, ratunku…, według swojej sytuacji życiowej. Stąd pomysł „rozszerzenia” dobrze znanej i lubianej Litanii, by objąć nią cały świat. Każdego dnia inną grupę osób. Można zacząć od przeczytania jednego wezwania, a potem „dokładać” swoje intencje, jak serce podyktuje: za cierpiących na duszy czy ciele, konających, potrzebujących wsparcia w walce o codzienną wierność Bogu, małżonkowi… Za tych, których kochamy i tych, którzy są nam przyczyną bólu, za bliskich i znajomych oraz za tych całkiem obcych, którzy nie mają nadziei na poprawę sytuacji, nowe życie…

            Ufamy, że ta książeczka będzie pomocna w pogłębianiu modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

Krwi Chrystusa, przenikaj nas i przemieniaj, dokonuj w nas cudów Bożej miłości, by we wszystkim i zawsze Bóg był uwielbiony!

 

 wybaw nas„Wybaw nas! Modlitewnik ku czci Krwi Chrystusa” 

Cena: 5,00 zł.

 

Oddajemy do rąk czcicieli Krwi Chrystusa podręczny modlitewnik z podstawowymi modlitwami do Krwi Chrystusa oraz najczęściej odmawianymi litaniami. Teksty zostały zaczerpnięte z modlitewnika „Wybaw nas!” i książki „Śladami Krwi Chrystusa”. Mamy nadzieję, że format kieszonkowy modlitewnika pomoże częściej z niego korzystać, ponieważ… zmieści się w torebce czy kieszeni i można go mieć zawsze „przy sobie”.

Niech Krew Chrystusa staje się dla nas mocą i ochroną każdego dnia!

 

 

 

Kopia%20okadka.jpg

 „Śladami Krwi Chrystusa”

Z radością informujemy o nowości naszego Wydawnictwa! Pragniemy przedstawić książkę – jedyną na rynku polskim: Śladami Krwi Chrystusa. Rozważania tajemnic różańca do Krwi Chrystusa., autorstwa s. Gertrudy Bociąg MSC.

Zamieszczone w niej rozważania powstały w okresie 2010-2013 w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej i zostały tutaj wykorzystane podczas nabożeństw. Podobnie wiersze i modlitwy, znajdujące się w drugiej części publikacji. Nie jest to systematyczny wykład teologii dogmatycznej, lecz próba pogłębienia duchowości i nabożeństwa do Krwi Chrystusa, tak dziś potrzebnego i nieustannie aktualnego.

Cena: 24,00 zł.

 

 

 

 

Modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa”

wydawnictwo misjonarek krwi chrystusa

Zachęcamy do codziennej modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa wszystkich czynności i tego co się wydarzy, osób, które spotkacie.

Wychodząc naprzeciw Waszym prośbom, przygotowałyśmy kartkę z tekstem tej modlitwy.

Do nabycia w naszym wydawnictwie: format kartki pocztowej cena 70 gr, format obrazka 20 gr.

 

Polecamy:

"Rozmowy z moim Panem" tom IV

rozmowy_tIV.JPG

IV tom „Rozmów z moim Panem” autorstwa Siostry Teresy Chomieniec.

Książka liczy 476 stron, posiada twardą oprawę.

Cena 32 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w wydaniu tej pozycji. Ufamy, że jej lektura przyczyni się do pogłębienia więzi z Panem Bogiem oraz pomoże w głębokim zasłuchaniu się w Jego Słowo, we wprowadzaniu Go w czyn w codziennym życiu i w stawaniu ciągle na nowo przed Obliczem Ojca Niebieskiego.

Fragment książki:

Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem, radośnie śpiewajmy Mu pieśni(Ps 95, 2).

Każda czynność, którą będziesz miała dzisiaj do wykonania, każde twoje zadanie, każda przeżywana chwila niech będzie dla ciebie okazją do stawania i trwania przed Moim obliczem, do radosnego uwielbienia, a miłość, twoją pieśnią uwielbienia radośnie śpiewaną dla Mnie przez cały dzień. Stawaj dzisiaj przed Moim obliczem z uwielbieniem, to znaczy chodź, rozmawiaj, gotuj obiad, pisz i módl się, jedz i pij, i służ w każdej potrzebie. Żyj przed Moim obliczem, a całe twoje życie niech będzie uwielbieniem Boga.

 Rozmowy z moim Panem t.IV, s. 30, 31

 

rozmowy.jpg

"Rozmowy z moim Panem" tom III

Cena 32 zł

 

Z radością pragniemy przekazać do rąk naszych czytelników  wznowione wydanie III tomu  „Rozmów z moim Panem” s. Teresy Chomieniec.

Ufamy, że ta pozycja będzie cieszyła się również dużym zainteresowaniem,  jak  pozostałe z tej serii. Życzymy, aby jej lektura prowadziła do osobistego spotkania z Bogiem obecnego w Słowie Bożym, które ma moc przemieniać nasze życie.

Mocą Mojego Słowa idź odważnie przez wszystkie wydarzenia dnia. Jeżeli zaufasz Mi, jeżeli będziesz patrzyła na mnie, a nie na siebie, ani na pojawiające się trudności i przeciwności, to pójdziesz nawet po wzburzonych  falach i utrzymasz się na nich.

  Rozmowy z moim Panem, tom 3, s.172

Opinia Czytelnika:

„Rozmowy z moim Panem”, z których korzystam od kilku lat, są dla mnie cenną pomocą w codziennym rozważaniu Słowa Bożego i pracy duszpasterskiej. Przychodzi mi na myśl określenie św. Jana od Krzyża: „Słowa światła i miłości”.

Z „Rozmów” czerpię wiele światła i miłości Bożej. Myślę, że każdy kto będzie je czytał, znajdzie w nich mądre wskazówki oraz krzepiącą miłość w codziennej duchowej drodze.

Do zapisków „Rozmów z moim Panem” można odnieść jakże aktualną sentencję św. Jana od Krzyża „Bóg zawsze objawiał przed ludźmi skarby mądrości i ducha, lecz teraz, gdy zło coraz bardziej odsłania swoje oblicze, On objawia je ze szczególną obfitością”.

O. Adam Hrabia OCD

modlitewnik%20(1).jpg

WYBAW NAS! Modlitewnik ku czci Krwi Chrystusa

 

Cena: 10 zł

"WYBAW NAS!" Ten krzyk o ratunek pochodzi z litanii do Krwi Chrystusa. Potrzebujemy ratunku, bo tyle jest w naszym otoczeniu niewoli, uzależnień i chorób ciała i duszy. Ale Krew Chrystusa jest mocniejsza! Jezus, nasz Zbawiciel, wziął na siebie rany ludzkości, abyśmy w "Zdroju Miłosierdzia" znaleźli zdrowie i wolność.

Kto przez dobrą modlitwę umacnia swoje zaufanie Bogu, doświadcza pomocy w bezradności, słabości i zagubieniu.

Niniejsze modlitwy mogą być pomocne nie tylko dla tych, którzy pragną ubogacić spotkanie modlitewne i godziny adoracji.

Niech ten modlitewnik pomoże wszystkim szukającym zdrowia i wolności przyjąć wybawienie mocą Krwi Chrystusa!

* Duży wybór modlitw do Krwi Chrystusa;

* Modlitwy w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych (rodzina, ojcostwo i macierzyństwo duchowe; problemy, uzależnienia);

* Modlitwy o pojednanie, uzdrowienie i uwolnienie;

*Wykaz fragmentów z Nowego Testamentu mówiących o Krwi Chrystusa.


KC2.jpg

Periodyk "Korona Cierniowa"

 

Wszystkich, którzy odwiedzają nasze domy  i którym bliska jest duchowość Krwi Chrystusa, zachęcamy do prenumeraty tego dwumiesięcznika. Znajdziecie tu aktualności z naszych domów, rozważania z duchowości, modlitwy. S. Gertruda troszczy się o kącik dla Małych Przyjaciół, a s. Konsolata o to, by młode osoby szukające sensu i głębi życia znalazły coś skłaniającego do refleksji.

Koszt prenumeraty to dobrowolna ofiara.

 

 

 

Oferta promocyjna!

 

Każda poniższa książka w cenie 6 zł.

 

moca%20slowa.jpg

"Mocą Słowa Bożego"

Format: 120x190, stron: 158, oprawa: miękka

Jak żyć na co dzień Słowem Bożym przez tzw. Metodę „Słowa Życia”. Zawiera świadectwa i konkretne wskazówki, jak wybierać Słowo Życia, jak prowadzić rozważanie Słowa Bożego i wymianę doświadczeń w małej grupie oraz jak powinno wyglądać dobre doświadczenie duchowe.

 

 

 

  

stac%20sie%20przyjacielem.jpg

"Stać się Przyjacielem Boga"

format: 104x147, stron: 48, oprawa: miękka

Jak dobrze przygotować się do spowiedzi, czyli rachunek sumienia (nie tylko) dla najmłodszych.

 

 

 

 

  

gdzie%20dwaj1.jpg

"Gdzie dwaj, albo trzej..."

format: 110x180, stron: 88, oprawa: miękka

Książka stanowi przygotowanie do modlitwy, w której sam Jezus uwalnia i uzdrawia. Tłumaczy różne charyzmatyczne fenomeny, które mogą tej modlitwie towarzyszyć.

 

 

 

 

 

osiolek%20maryi1.jpg

"Osiołek Maryi"

Format 110 x 178, stron: 109, oprawa miękka

Osiołek to zwierzę, które budzi naszą sympatię, ma wiele wad i może dlatego jest nam szczególnie bliski. Bohater książki ma wielkie marzenia, ale rzeczywistość je przekracza – spotyka go nieoczekiwane szczęście służenia Świętej Rodzinie. Książka ukazuje nam, że nawet najtrudniejszy charakter może stać się pięknym darem dla Boga i ludzi.

 

 

 

 

MPJ.jpg

"Mali przyjaciele Jezusa"


format: 110x180, stron: 224, oprawa: miękka

Co robić, aby dzieci chętniej się modliły chodziły do kościoła?Jak przyjaźń z Jezusem może być motywacją do odrabiania lekcji albo sprzątania pokoju czy wynoszenia śmieci? Na te i inne pytania próbują odpowiedzieć autorzy książki. Przystępne opowiadania pomogą dzieciom zaprzyjaźnić się z Jezusem. Oprócz tego w książce znajdują się rozważania różańcowe i Droga Krzyżowa dla dzieci, a także praktyczne rady dla osób prowadzących spotkania z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną.

 

 

 

 

dobra_nowina.jpg

"Dobra Nowina na scenie. Scenariusze"

redaktor: Aleksandra Weselak

format: 125x195, stron: 224, oprawa: miękka

Każdy, kto pracuje z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi, wie, że najbardziej zapadają w serce i pamięć wartości przeżyte, niemal dotknięte. Jedną z metod, które pomagają "dotknąć" Słowa Bożego, są inscenizacje.
"Dobra Nowina na scenie" to zbiór 48 scenariuszy przedstawień opracowanych na podstawie bajek, opowiadań z życia i scen biblijnych, przekazujących w przystępnej formie głębokie treści ewangeliczne.

Książka ta ułatwi pracę każdemu katechecie i wychowawcy, który szuka pomysłu na dobre przedstawienie. Scenariusze zostały opracowane w taki sposób, aby mogły je odtworzyć grupy (zarówno dziecięce, jak i młodzieżowe, a nawet grupy dorosłych) bez szczególnego talentu lub przygotowania. Na początku książki zamieszczone są praktyczne uwagi, które pomogą stworzyć dobrą atmosferę w czasie przygotowań, a także usprawnią pracę reżysera i aktorów.

Książka ta może okazać się wspaniałym prezentem dla katechetów i animatorów grup dziecięcych i młodzieżowych.

 

 

pustynia.jpg

"Pustynia - powołanie dla wszystkich?"

autor: Aleksandra Weselak

format: 140x200, stron: 172, oprawa: miękka

 

Każdy, kto nie chce żyć przeciętnie, potrzebuje wyjścia na "pustynię", która jest w jego sercu. Dopiero wtedy można spotkać Tego, który KOCHA AŻ DO KRWI i od Niego przyjąć misję, która zmienia wszystko. Książka przedstawia między innymi wielu dobrych (świętych) przewodników, dawnych i współczesnych, którzy swoim życiem odpowiedzieli na nawoływanie do wyjścia na pustynię.

 

Główne tematy poruszane w tej pozycji to:

*Początki ruchu pustelniczego

*Rozwój pustelnictwa na Wschodzie ( tu m.in św. Bazyli Wielki, św. Jan Klimak, Mnisi św. Góry Athos i inni)

*Pustelnictwo zachodnie ( św.Atanazy, św. Hieronim, św. Marcin z Tours, św. Benedykt z Nursji i inni)

*Pustynia w Starym Testamencie

*Jezus a pustynia

*Charakterystyczne wartości duchowości pustelniczej

*Pokusy i dewiacje

 

  

rozaniec.jpg

Różaniec do Krwi Chrystusa

 

Cena 6 zł

Do nabycia drewniane różańce do Krwi Chrystusa.

Ręcznie robione przez nasze siostry.

 

 

 

 

 

Kartki pocztowe z Miasteczka

 

miast_katka.jpg

 

 

miast_kartka2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zamówienia książek prosimy kierować na adres:

"Krew i Ogień"

Wydawnictwo Misjonarek Krwi Chrystusa

Chrusty 1 a

PL 96-200 Rawa Mazowiecka

tel. 519 672 551 

Numer Konta 04 1020 4580 0000 1502 0135 8068

 

Można też składać zamówienie drogą elektroniczną:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.