Oferta wydawnicza

 

 Wydawnictwo Misjonarek Krwi Chrystusa  

 

 Przez Jego Krew okladka 1„Przez Jego Krew. Homilie odpustowe i jubileuszowe 2009-2018

Cena: 10,00 zł

Przez Krew Chrystusa dokonuje się wszystko, co ważne w naszym życiu duchowym, psychicznym i fizycznym. Ona nas uwalnia, oczyszcza, usprawiedliwia, uświęca, chroni, ratuje… Daje światło i siły. Odbudowuje wiarę, nadzieję i miłość.

Można o niej czytać, rozważać, pisać…, ale ważniejsze jest – żyć Jej mocą. Każdego dnia. Kto zacznie – przekona się i nie będzie chciał „wydostać się" spod Jej płaszcza, będzie korzystał z tego Źródła nieustannie, a jego życie będzie obfitować obfitością zamierzoną dla niego przez Pana.

 

 

 

„W liczbie mnogiejw liczbie mnogiej

Cena: 30,00 zł

Urszula Fedorowicz

z wykształcenia polonistka, nauczycielka. Z zamiłowania żona i matka. Zwolenniczka prostego stylu życia. Wierząca. „W liczbie mnogiej” to jej dotychczas najpoważniejsza przygoda z twórczością literacką.

Czytając książkę Urszuli Fedorowicz „W liczbie mnogiej”, można zazdrościć głównym bohaterom pięknie położonego domu wśród lasów, stawów i pól, życzliwych sąsiadów gotowych spieszyć z pomocą, wzajemnego zrozumienia i miłości domowników. Można też im współczuć. Bowiem wymarzone miejsce, gdzie czas powinien płynąć wolniej, nie przynosi sielanki, błogiego spokoju, spektakularnych sukcesów.Tak jak każdy z nas borykają się z trudnościami w pracy, w szkole i w życiu osobistym. Zrywają się o świcie i kończą swój dzień późnym wieczorem lub nocą. Jest jednak w ich domu coś, czego każdy z nas szuka, za czym tęskni, co jest tarczą w walce z przeciwnościami. Ktoś nazwie to pielęgnowaniem tradycji, ktoś inny - budowaniem życia na Skale. Dla mnie ta książka stała się przewodnikiem, a czasami nawet rachunkiem sumienia. Gorąco polecam - na każdą porę roku...     Katarzyna Bodych

To książka nie tylko na długie zimowe wieczory. To opowieść o spotkaniu nieba i ziemi w człowieku i codziennym życiu. Poznając bohaterów, ich losy, dotyka się także ich serca i duszy. Autorka z wrażliwością stara się pokazać szczęście w codzienności wytrawne jak dobre wino, chwilami słodkie jak chleb z miodem, a czasem doprawione nutą goryczy. To opowieść o zaufaniu, dojrzewaniu, o tym jak żyć, kochać i zawsze być sobą. Poznanie bohaterów to zyskanie przyjaciół. To powieść, która porusza, zmienia, inspiruje.    Agnieszka Napiórkowska

 

 

 wybaw nas„Wybaw nas! Modlitewnik ku czci Krwi Chrystusa” 

Cena: 5,00 zł

 

Oddajemy do rąk czcicieli Krwi Chrystusa podręczny modlitewnik z podstawowymi modlitwami do Krwi Chrystusa oraz najczęściej odmawianymi litaniami. Teksty zostały zaczerpnięte z modlitewnika „Wybaw nas!” i książki „Śladami Krwi Chrystusa”. Mamy nadzieję, że format kieszonkowy modlitewnika pomoże częściej z niego korzystać, ponieważ… zmieści się w torebce czy kieszeni i można go mieć zawsze „przy sobie”.

Niech Krew Chrystusa staje się dla nas mocą i ochroną każdego dnia!

 

 

 

Litania okadka 1

Krwi Chrystusa – wybaw nas! Modlitwa Litanią do Krwi Chrystusa”

Cena: 6,00 zł

Wiele osób modli się codziennie Modlitwą Zanurzenia we Krwi Chrystusa i doświadcza mocy tej Krwi w swoim życiu. Zanurzamy siebie, bliskich, tych, których spotkamy, o których pomyślimy, przeczytamy, usłyszymy… Wydaje się jednak czasem, że to za mało…

Zanurzać w Przenajdroższej Krwi można (i trzeba) każdego i zawsze, bo każdy potrzebuje nowego życia, potrzebuje uwolnienia, oczyszczenia, uzdrowienia, uświęcenia, ochrony, ratunku…, według swojej sytuacji życiowej. Stąd pomysł „rozszerzenia” dobrze znanej i lubianej Litanii, by objąć nią cały świat. Każdego dnia inną grupę osób. Można zacząć od przeczytania jednego wezwania, a potem „dokładać” swoje intencje, jak serce podyktuje: za cierpiących na duszy czy ciele, konających, potrzebujących wsparcia w walce o codzienną wierność Bogu, małżonkowi… Za tych, których kochamy i tych, którzy są nam przyczyną bólu, za bliskich i znajomych oraz za tych całkiem obcych, którzy nie mają nadziei na poprawę sytuacji, nowe życie…

Ufamy, że ta książeczka będzie pomocna w pogłębianiu modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

Krwi Chrystusa, przenikaj nas i przemieniaj, dokonuj w nas cudów Bożej miłości, by we wszystkim i zawsze Bóg był uwielbiony!

 

Kopia%20okadka.jpg

 „Śladami Krwi Chrystusa”

Cena: 24,00 zł

Pragniemy przedstawić książkę – jedyną na rynku polskim: Śladami Krwi Chrystusa. Rozważania tajemnic różańca do Krwi Chrystusa., autorstwa s. Gertrudy Bociąg MSC.

Zamieszczone w niej rozważania powstały w okresie 2010-2013 w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej i zostały tutaj wykorzystane podczas nabożeństw. Podobnie wiersze i modlitwy, znajdujące się w drugiej części publikacji. Nie jest to systematyczny wykład teologii dogmatycznej, lecz próba pogłębienia duchowości i nabożeństwa do Krwi Chrystusa, tak dziś potrzebnego i nieustannie aktualnego.

 

 

 

 

 

Modlitwa zanurzenia we Krwi Chrystusa”

wydawnictwo misjonarek krwi chrystusa

Zachęcamy do codziennej modlitwy zanurzenia we Krwi Chrystusa wszystkich czynności i tego co się wydarzy, osób, które spotkacie.

Wychodząc naprzeciw Waszym prośbom, przygotowałyśmy kartkę z tekstem tej modlitwy.

Do nabycia w naszym wydawnictwie: format kartki pocztowej cena 70 gr, format obrazka 20 gr.

 

Polecamy:

"Rozmowy z moim Panem" tom IV

rozmowy_tIV.JPG

Cena 32 zł

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w wydaniu tej pozycji. Ufamy, że jej lektura przyczyni się do pogłębienia więzi z Panem Bogiem oraz pomoże w głębokim zasłuchaniu się w Jego Słowo, we wprowadzaniu Go w czyn w codziennym życiu i w stawaniu ciągle na nowo przed Obliczem Ojca Niebieskiego.

Fragment książki:

Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem, radośnie śpiewajmy Mu pieśni (Ps 95, 2).

Każda czynność, którą będziesz miała dzisiaj do wykonania, każde twoje zadanie, każda przeżywana chwila niech będzie dla ciebie okazją do stawania i trwania przed Moim obliczem, do radosnego uwielbienia, a miłość, twoją pieśnią uwielbienia radośnie śpiewaną dla Mnie przez cały dzień. Stawaj dzisiaj przed Moim obliczem z uwielbieniem, to znaczy chodź, rozmawiaj, gotuj obiad, pisz i módl się, jedz i pij, i służ w każdej potrzebie. Żyj przed Moim obliczem, a całe twoje życie niech będzie uwielbieniem Boga.

 Rozmowy z moim Panem t.IV, s. 30, 31

 

rozmowy.jpg

"Rozmowy z moim Panem" tom III

Cena 32 zł

 

Z radością pragniemy przekazać do rąk naszych czytelników  wznowione wydanie III tomu  „Rozmów z moim Panem” s. Teresy Chomieniec.

Ufamy, że ta pozycja będzie cieszyła się również dużym zainteresowaniem,  jak  pozostałe z tej serii. Życzymy, aby jej lektura prowadziła do osobistego spotkania z Bogiem obecnego w Słowie Bożym, które ma moc przemieniać nasze życie.

Mocą Mojego Słowa idź odważnie przez wszystkie wydarzenia dnia. Jeżeli zaufasz Mi, jeżeli będziesz patrzyła na mnie, a nie na siebie, ani na pojawiające się trudności i przeciwności, to pójdziesz nawet po wzburzonych  falach i utrzymasz się na nich.

  Rozmowy z moim Panem, tom 3, s.172

Opinia Czytelnika:

„Rozmowy z moim Panem”, z których korzystam od kilku lat, są dla mnie cenną pomocą w codziennym rozważaniu Słowa Bożego i pracy duszpasterskiej. Przychodzi mi na myśl określenie św. Jana od Krzyża: „Słowa światła i miłości”.

Z „Rozmów” czerpię wiele światła i miłości Bożej. Myślę, że każdy kto będzie je czytał, znajdzie w nich mądre wskazówki oraz krzepiącą miłość w codziennej duchowej drodze.

Do zapisków „Rozmów z moim Panem” można odnieść jakże aktualną sentencję św. Jana od Krzyża „Bóg zawsze objawiał przed ludźmi skarby mądrości i ducha, lecz teraz, gdy zło coraz bardziej odsłania swoje oblicze, On objawia je ze szczególną obfitością”.

O. Adam Hrabia OCD

modlitewnik%20(1).jpg

WYBAW NAS! Modlitewnik ku czci Krwi Chrystusa

 

Cena: 10 zł

"WYBAW NAS!" Ten krzyk o ratunek pochodzi z litanii do Krwi Chrystusa. Potrzebujemy ratunku, bo tyle jest w naszym otoczeniu niewoli, uzależnień i chorób ciała i duszy. Ale Krew Chrystusa jest mocniejsza! Jezus, nasz Zbawiciel, wziął na siebie rany ludzkości, abyśmy w "Zdroju Miłosierdzia" znaleźli zdrowie i wolność.

Kto przez dobrą modlitwę umacnia swoje zaufanie Bogu, doświadcza pomocy w bezradności, słabości i zagubieniu.

Niniejsze modlitwy mogą być pomocne nie tylko dla tych, którzy pragną ubogacić spotkanie modlitewne i godziny adoracji.

Niech ten modlitewnik pomoże wszystkim szukającym zdrowia i wolności przyjąć wybawienie mocą Krwi Chrystusa!

* Duży wybór modlitw do Krwi Chrystusa;

* Modlitwy w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych (rodzina, ojcostwo i macierzyństwo duchowe; problemy, uzależnienia);

* Modlitwy o pojednanie, uzdrowienie i uwolnienie;

*Wykaz fragmentów z Nowego Testamentu mówiących o Krwi Chrystusa.


KC2.jpg

Periodyk "Korona Cierniowa"

 

Wszystkich, którzy odwiedzają nasze domy  i którym bliska jest duchowość Krwi Chrystusa, zachęcamy do prenumeraty tego dwumiesięcznika. Znajdziecie tu aktualności z naszych domów, rozważania z duchowości, modlitwy. S. Gertruda troszczy się o kącik dla Małych Przyjaciół, a s. Konsolata o to, by młode osoby szukające sensu i głębi życia znalazły coś skłaniającego do refleksji.

Koszt prenumeraty to dobrowolna ofiara.

 

 

 

 

rozaniec.jpg

Różaniec do Krwi Chrystusa

 

Cena 7 zł

Do nabycia drewniane różańce do Krwi Chrystusa.

Ręcznie robione przez nasze siostry.

 

 

 

 

 

 


 

Zamówienia książek prosimy kierować na adres:

"Krew i Ogień"

Wydawnictwo Misjonarek Krwi Chrystusa

Chrusty 1 a

PL 96-200 Rawa Mazowiecka

tel. 519 672 551 

Numer Konta 04 1020 4580 0000 1502 0135 8068

 

Można też składać zamówienie drogą elektroniczną:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.