Myśl dnia

"Krzyczcie światu, że życie jest cudownym darem Bożym!" św. Jan Paweł II

Słowo Życia

...każ mi przyjść do siebie (Mt 14, 28)

Często żądamy dowodów – miłości, akceptacji, uznania. Oczekują ich dla siebie zakochani, rodzice, dzieci, pracownicy. I każdy z nich pojmuje ten dowód miłości trochę inaczej.

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na niedzielę, 9 sierpnia 2020

    XIX niedziela zwykła

    (1 Krl 19,9a.11-13a)

    Gdy Eliasz przybył do Bożej góry Horeb, wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana! A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Pokuta - wymaga wyrzeczenia i ofiary

Prayer.JPG

Jezus zawisł na krzyżu między niebem a ziemią, aby wszystkich do siebie pociągnąć: „A Ja, gdy nad ziemię będę wywyższony – wszystkich do siebie pociągnę” (J 12,32). I ty bądź tym, który do Boga przyciąga, prowadzi.

Jeśli chcesz dobrze przeżyć swoje życie, powierz się Maryi, która pod krzyżem swojego Syna stała się naszą Matką. Ona, która zawsze była wsłuchana w Słowa Ojca Niebieskiego, która w sposób doskonały żyła tylko Wolą Bożą, zrozumie cię, będzie ci zawsze towarzyszyć jako Matka, która bardzo kocha swoje dziecko. Ona zaprowadzi Cię do swojego Syna, a ON obdarzy cię pełnią swojego błogosławieństwa.
Ale i ty wsłuchaj się w głos Boży, Słowo Pana, który i dziś do nas mówi przez Pismo Święte, przez różne wydarzenia i sytuacje w ciągu dnia – przez małe, proste rzeczy, które przeżywasz chwila po chwili.

Czytaj codziennie Pismo Święte, bo to jest list, który Jezus napisał do ciebie osobiście serdecznym atramentem, czyli SWOJĄ KRWIĄ.

Jak tylko możesz najczęściej uczestnicz we Mszy Świętej, bo ON w niej jest i tam płynie Jego Krew.

Odwróć się od twojej głównej wady, głównego grzechu, nałogu. Przetnij więzy lenistwa, narzekania, mówienia brzydkich słów, kłamstw, przekleństw. Jako wynagrodzenie za swoje grzechy przyjmij w tym czasie Wielkiego Postu pokutę, która zawsze wymaga wyrzeczenia i ofiary. A wyrzeczenie oznacza, że nie zawsze robię to, co lubię. Mam wyrzekać się złych nawyków, nie obrażać słowem ani gestem innych, nie spełniać swoich zachcianek.

Zaproś Boga do swojego życia, do swoich planów na przyszłość. I tak przygotujesz się na spotkanie z Panem, na swoje przejście do wieczności, na śmierć i zmartwychwstanie w Nim. Śmierć jest wpisana w nasze życie. Na ziemi jesteśmy pielgrzymami, a śmierć to droga, po której, po tym życiu, wrócimy do Pana.

Módl się codziennie za konających. Oni najbardziej potrzebują modlitwy.

Niech Krew Chrystusa będzie twoją ochroną.

s. Kazimiera, MSC