Italiano

Myśl dnia

"Kościół potrzebuje zostać zbawiony przez kogoś, kto cierpi, kogoś, kto nosi w sobie mękę Chrystusa" bł. Paweł VI

Słowo Życia

„Błogosławieni jesteście”  (Łk 6,20b)

Błogosławieni jesteście wy, ubodzy; którzy teraz głodujecie;  którzy teraz płaczecie… –  czyż nie są to gorszące słowa? Czyż nie brzmią jak szyderstwo, kiedy ludziom ubogim, upokorzonym mówi się, że są szczęśliwi? Czy nie są odwrotnością tego, czego pragnie każdy człowiek, każdy z nas?

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na środę, 20 lutego 2019

    Środa - wspomnienie dowolne świętego Zenobiusza, prezbitera i męczennika

    (Rdz 8, 6-13. 20-22)

    Po czterdziestu dniach Noe, otworzywszy okno arki, które przedtem uczynił, wypuścił kruka; ale ten wylatywał i zaraz wracał, dopóki nie wyschła woda na ziemi. Potem wypuścił z arki gołębicę,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

luty 2019
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Słowo Życia - sierpień 2016

abraham-1260073_960_720.jpg

 

 

Słowo Życia na sierpień

Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy  Hbr 11, 8

    Wiara jest bezcennym i niezasłużonym darem Boga; jeśli ją przyjmujemy, otwiera się przed nami perspektywa rzeczywistości, która przekracza wszelkie ludzkie pragnienia i wyobrażenia.

                Wierzący jest człowiekiem szczęśliwym i pewnym swoich decyzji i czynów. Autor Listu do Hebrajczyków wskazuje na Abrahama jako wzór wierzącego. Jego historia jest tak nieprawdopodobna, jak nieprawdopodobna wydaje się rzeczywistość Bożego królestwa.

Abraham wychodzący do obcej ziemi, żyjący pod namiotami, oczekuje miasta zbudowanego przez samego Boga, który kładzie silne fundamenty. Moc Boża okazuje się tam, gdzie człowiek niczego nie zatrzymuje dla siebie. Podeszli wiekiem małżonkowie stają się rodzicami; Abraham będzie ojcem wszystkich wierzących.

    Historia zbawienia nie jest tylko suchym zapisem faktów, ale żywym znakiem wierności Boga i zmienności człowieka. Pośród ludzkiej zmienności zdarzają się wyjątkowe świadectwa tych, którzy w wierze widzą więcej. Wiara każe ciągle rezygnować z tego, co wydaje się ludzkim bezpieczeństwem. Szczęśliwy ojciec Abraham miał złożyć na ołtarzu upragnionego syna Izaaka, ale nie zawahał się, bo wiedział, że Dawcą darów jest sam Bóg. Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy - zatem na tej drodze mamy rezygnować z wszelkich ludzkich zabezpieczeń, a szukać i wierzyć nadziei, którą daje Bóg.

 

ks. Jerzy Swędrowski,

To jest Pan! Homilie na rok C, s.110-111