Italiano

Myśl dnia

"Kto Boga posiada, jest szczęśliwy" Św. Augustyn

Słowo Życia

...nie pozwalał demonom mówić, ponieważ Go znały (Mk 1, 34b)

Znam Jezusa, a jednak…

Mogę Jezusa znać, ale nie rozpoznawać Go w swojej codzienności; mogę w Niego wierzyć, ale uwierzyć Mu - staje się już wielką niemożliwością. Słusznie zauważył kardynał Sarah, że niewiedza o swoim prawdziwym dobru skłania człowieka do gonitwy za złudnymi dobrami (Bóg albo nic, s. 279). 

 

Czytaj więcej...

Czytania

  • Czytania na sobotę, 24 lutego 2018

    Dzień powszedni

    (Pwt 26, 16-19)
    Mojżesz powiedział do ludu: "Dziś Pan, Bóg twój, rozkazuje ci wykonać te prawa i nakazy. Przestrzegaj ich, wypełniaj z całego swego serca i z całej duszy. Dziś uzyskałeś od Pana oświadczenie, iż będzie dla ciebie Bogiem,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Słowo Życia - sierpień 2016

abraham-1260073_960_720.jpg

 

 

Słowo Życia na sierpień

Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy  Hbr 11, 8

    Wiara jest bezcennym i niezasłużonym darem Boga; jeśli ją przyjmujemy, otwiera się przed nami perspektywa rzeczywistości, która przekracza wszelkie ludzkie pragnienia i wyobrażenia.

                Wierzący jest człowiekiem szczęśliwym i pewnym swoich decyzji i czynów. Autor Listu do Hebrajczyków wskazuje na Abrahama jako wzór wierzącego. Jego historia jest tak nieprawdopodobna, jak nieprawdopodobna wydaje się rzeczywistość Bożego królestwa.

Abraham wychodzący do obcej ziemi, żyjący pod namiotami, oczekuje miasta zbudowanego przez samego Boga, który kładzie silne fundamenty. Moc Boża okazuje się tam, gdzie człowiek niczego nie zatrzymuje dla siebie. Podeszli wiekiem małżonkowie stają się rodzicami; Abraham będzie ojcem wszystkich wierzących.

    Historia zbawienia nie jest tylko suchym zapisem faktów, ale żywym znakiem wierności Boga i zmienności człowieka. Pośród ludzkiej zmienności zdarzają się wyjątkowe świadectwa tych, którzy w wierze widzą więcej. Wiara każe ciągle rezygnować z tego, co wydaje się ludzkim bezpieczeństwem. Szczęśliwy ojciec Abraham miał złożyć na ołtarzu upragnionego syna Izaaka, ale nie zawahał się, bo wiedział, że Dawcą darów jest sam Bóg. Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy - zatem na tej drodze mamy rezygnować z wszelkich ludzkich zabezpieczeń, a szukać i wierzyć nadziei, którą daje Bóg.

 

ks. Jerzy Swędrowski,

To jest Pan! Homilie na rok C, s.110-111