Italiano

Myśl dnia

„Krzyczcie światu, że życie jest cudownym darem Bożym!” św.Jan Paweł II

Słowo Życia

...wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie   Mk 12, 4

Słyszeliście, najdrożsi bracia, że na jeden rozkaz Piotr i Andrzej, porzuciwszy sieci, poszli za Odkupicielem. Nie widzieli jeszcze żadnych cudów przez Niego uczynionych, nie słyszeli od Niego nic o wiecznej nagrodzie, a jednak na jeden rozkaz Pana zapomnieli o tym, co posiadali...

Czytaj więcej...

Czytania

  • Czytania na środę, 14 listopada 2018

    Środa XXXII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne błogosławionej Marii Luizy Merkert, dziewicy

    (Tt 3,1-7)

    Najmilszy: Przypominaj wszystkim, że powinni podporządkować się zwierzchnim władzom, słuchać ich i okazywać gotowość do wszelkiego dobrego czynu: nikogo nie lżyć, unikać sporów, odznaczać się uprzejmością, okazywać...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

listopad 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Słowo Życia - sierpień 2016

abraham-1260073_960_720.jpg

 

 

Słowo Życia na sierpień

Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy  Hbr 11, 8

    Wiara jest bezcennym i niezasłużonym darem Boga; jeśli ją przyjmujemy, otwiera się przed nami perspektywa rzeczywistości, która przekracza wszelkie ludzkie pragnienia i wyobrażenia.

                Wierzący jest człowiekiem szczęśliwym i pewnym swoich decyzji i czynów. Autor Listu do Hebrajczyków wskazuje na Abrahama jako wzór wierzącego. Jego historia jest tak nieprawdopodobna, jak nieprawdopodobna wydaje się rzeczywistość Bożego królestwa.

Abraham wychodzący do obcej ziemi, żyjący pod namiotami, oczekuje miasta zbudowanego przez samego Boga, który kładzie silne fundamenty. Moc Boża okazuje się tam, gdzie człowiek niczego nie zatrzymuje dla siebie. Podeszli wiekiem małżonkowie stają się rodzicami; Abraham będzie ojcem wszystkich wierzących.

    Historia zbawienia nie jest tylko suchym zapisem faktów, ale żywym znakiem wierności Boga i zmienności człowieka. Pośród ludzkiej zmienności zdarzają się wyjątkowe świadectwa tych, którzy w wierze widzą więcej. Wiara każe ciągle rezygnować z tego, co wydaje się ludzkim bezpieczeństwem. Szczęśliwy ojciec Abraham miał złożyć na ołtarzu upragnionego syna Izaaka, ale nie zawahał się, bo wiedział, że Dawcą darów jest sam Bóg. Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy - zatem na tej drodze mamy rezygnować z wszelkich ludzkich zabezpieczeń, a szukać i wierzyć nadziei, którą daje Bóg.

 

ks. Jerzy Swędrowski,

To jest Pan! Homilie na rok C, s.110-111