Nawigacja strony
Myśl dnia - MIŁOSIERDZIE
Słowo Życia
Trzeba… weselić się i cieszyć…
Kto ma serce zestrojone z Bogiem, kiedy widzi skruchę danej osoby, niezależnie od tego, jak ciężkie byłyby jej błędy, raduje się z niej. Nie skupia się na błędach, nie wytyka palcem zła, ale raduje się z dobra, gdyż dobro drugiego jest także moim!
W dniu 20.05.2012 r. w Rogozinie koło Płocka odbył się piknik dla rodzin zorganizowany przez Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa.
Piknik rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w intencji rodzin ze szczególną prośbą o zdrowie chorych dzieci. Mszę Św. celebrował ksiądz Jarek z parafii Św. Krzyża, który następnie poprowadził konferencję dla rodziców i młodzieży,
poświęconą wychowaniu młodego człowieka. Problem wychowania dziecka w środowisku zarówno rodzinnym jak i szkolnym stanowi zagadnienie bardzo złożone i trudne w dzisiejszym świecie. Osiągnięcia cywilizacyjne nieodpowiednio interpretowane, stwarzają wiele pokus dla młodych umysłów. Konferencja zakończyła się dyskusją, w której zebrani brali czynny udział. W czasie gdy dorośli spędzali czas na konferencji, małe dzieci bawiły się pod czujnym okiem Sióstr Misjonarek.
Następnie przy ognisku w rodzinnej atmosferze przebiegała część integracyjna przy dźwiękach gitary i akordeonu. Wszyscy śpiewali pieśni i piosenki zarówno o tematyce kościelnej jak i obyczajowej. Można było skosztować tradycyjnej kiełbaski z ogniska, karkówki z grilla oraz pysznych ciast.
Doświadczenia wyniesione przez uczestników spotkania nakłaniają do refleksji zarówno nad sobą, jak i problemami, z jakimi borykają się dzisiejsze polskie rodziny.
Bardzo dziękujemy Siostrom Misjonarkom Krwi Chrystusa z Rogozina za zaproszenie z nadzieją na następne nieodległe spotkanie.
Agnieszka K. z Płocka