Nawigacja strony
Myśl dnia - MIŁOSIERDZIE
"Wiedz, ile razy przychodzisz do Mnie uniżając się i prosisz o przebaczenie, tyle razy wylewam ogrom łask na twą duszę, a niedoskonałość twoja niknie przede Mną, a widzę tylko twą miłość i pokorę; nic nie tracisz, ale wiele zyskujesz" (Dz 1293).
Readmore
Słowo Życia
Trzeba… weselić się i cieszyć…
Kto ma serce zestrojone z Bogiem, kiedy widzi skruchę danej osoby, niezależnie od tego, jak ciężkie byłyby jej błędy, raduje się z niej. Nie skupia się na błędach, nie wytyka palcem zła, ale raduje się z dobra, gdyż dobro drugiego jest także moim!
Droga Młodzieży - "Jestem - Pamiętam - Czuwam"
Drodzy Młodzi!
"Jestem - Pamiętam - Czuwam".
Te słowa są mottem naszego październikowego kroczenia na drodze ku wielkim szczytom. Kierujemy je do Maryi w Jasnogórskim Apelu.
Podczas VI Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu 1991 roku w Częstochowie, papież Jan Paweł II oparł swoje rozważania na tych trzech słowach: "Jestem - Pamiętam - Czuwam".
"Jestem" to Imię Boga.
"Pamiętam" - pamięci Kościoła służą pisma natchnione.
"Nie przestawajmy obcować z Ewangelią, słowem Boga żywego, z Pismem Świętym, abyśmy także siebie samych lepiej poznali i zrozumieli, jakie jest nasze powołanie w Chrystusie".
"Czuwam"
"Obok krzyża, który stanął na środku zgromadzenia, młodzież położyła Biblię oraz ikonę Bogurodzicy. Temu symbolowi odpowiada słowo Czuwam. To słowo oznacza postawę matki. Jej życie, Jej powołanie wyraża się w czuwaniu (...)."
Kronika "Światowe Dni Młodzieży 2016" str. 14
Zaprośmy na naszą osobistą drogę Maryję i Słowo Boże...