Italiano

Myśl dnia

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać."

Słowo Życia

Jeśli będziecie trwali we Mnie i słowa moje w was będą trwały, cokolwiek będziecie chcieli, proście, a stanie się wam. (J 15, 7)

Trwając więc w Chrystusie, cóż mogę pragnąć, jak nie tego tylko, co jest zgodne z wolą Chrystusa? Cóż mogę chcieć, trwając w Zbawicielu, jak tylko tego, co nie jest obce zbawieniu? Bowiem czego innego pragniemy, bo jesteśmy w Chrystusie, a czego innego, bo jesteśmy jeszcze na tym świecie; ponieważ zaś mieszkamy na tym świecie, przydarza nam się czasami, że prosimy o to, o czym wiemy, że nie jest dla nas pożyteczne.

Czytaj więcej...

Czytania

  • Czytania na czwartek, 19 kwietnia 2018

    Dzień powszedni

    (Dz 8, 26-40)
    Anioł Pański powiedział do Filipa: "Wstań i pójdź około południa na drogę, która prowadzi z Jerozolimy do Gazy: jest ona pusta". A on poszedł. Właśnie wtedy przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworzanin królowej etiopskiej...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Co to za miejsce? Leży na wsi a nazywają je Miasteczkiem?...

miasteczko_krwi_chrystusa_rawa%20(14).JPG

 

 

Miasteczko Krwi Chrystusa

Co to za miejsce? Leży na wsi a nazywają je Miasteczkiem?...

Historia Miasteczka Krwi Chrystusa w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej sięga ostatnich 19 lat. W Domach Misyjnych Misjonarzy Krwi Chrystusa, w których też mieszkałyśmy i służyłyśmy, już wcześniej zaczęły się pojawiać osoby, które potrzebowały różnorakiej pomocy.

Domy zakonne nie były jednak przystosowane do jej udzielania. Pojawiła się wtedy idea Miasteczka, w którym mieszkałyby rodziny żyjące duchowością Krwi Chrystusa, gotowe podjąć się szeroko pojętej pomocy osobom z problemami. Miały przyjmować pod opiekę dzieci i dorosłych, na krótszy lub dłuższy czas i pomóc im stanąć na nogi, poradzić sobie z problemami i wystartować na nowo. Pomóc w tym miała rodzinna atmosfera, w której każdy będzie czuł się dobrze, i w której będzie można wrócić do Pana Boga lub znaleźć drogę do Niego.

Miejsce się znalazło i w 1993 roku na terenie byłego PGR na granicy Rawy Mazowieckiej zamieszkała pierwsza rodzina. Państwo Wolańscy robili co mogli, aby zagospodarować teren i równocześnie tworzyć dom dla pierwszych jego mieszkańców. Nie było łatwo, dziś tym bardziej dziękujemy Im za ofiarną służbę.

W 1996 roku zamieszkały w Miasteczku Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa i to one dalej poprowadziły Dzieło Charytatywne Zgromadzenia.

W czasie dziewiętnastu lat wiele się tu zmieniło. Ludzie, którzy kiedyś szukali tu pomocy lub oddechu przy Panu Bogu, dziś często z radością wspominają okres swojego życia spędzony tutaj (przez cały ten czas przewinęło się przez Miasteczko, oficjalnie wtedy Rodzinny Ośrodek Formacji Chrześcijańskiej, około 450 osób). Ślady ich pracy są widoczne – dom, domki, kapliczki, Droga Krwi Chrystusa, plac zabaw, sadzenie lasu… wiele tego było. W 2011 roku z okazji 18. rocznicy powstania Miasteczka spotkaliśmy się z jego dobroczyńcami, dawnymi mieszkańcami i tymi, którzy teraz korzystają z daru tego miejsca lub przyjeżdżają, by brać udział w prowadzonych tu nabożeństwach. Wspomnieniom nie było końca, a przy oglądaniu specjalnie przygotowanej prezentacji cała historia stawała przed oczami, tamte chwile stały się nagle żywe i aktualne… Niektórzy dawni dobroczyńcy i mieszkańcy już nie żyją, dziękowaliśmy Panu Bogu za nich i ich wkład w rozwój tego miejsca.

W ostatnich latach charakter Miasteczka zmienił się. Na jego terenie obecnie znajduje się Dom Generalny Wspólnoty Sióstr, Wydawnictwo „Krew i Ogień” oraz Centrum Duchowości. Można tu przyjechać na rekolekcje wspólnotowe lub indywidualne, na odpoczynek duchowy bądź wziąć udział w nabożeństwie do Krwi Chrystusa (każdy piątek roku z wyjątkiem Wielkiego Piątku, od godziny 19.00) lub do Niepokalanego Serca Maryi, w intencji kapłanów, w każdą pierwszą sobotę miesiąca (od godziny 13.00). Każdego dnia od porannej Mszy świętej do godziny 21.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament, można więc włączyć się w adorację, trwać przed Panem i polecać Mu wszystkie swoje (i nie tylko swoje) sprawy. Modlimy się także, w ramach tzw. Nieustającej Nowenny, w intencjach polecanych nam osobiście, telefonicznie, listownie czy mailowo.

Jak wciąż się przekonujemy, Pan Bóg lubi wysłuchiwać modlitwy swoich dzieci i wielu tu przyjeżdżających odkrywa na nowo lub pogłębia swoją relację z Nim, doświadczając mocy Jego Przenajdroższej Krwi, doświadczając nowej nadziei, nowego życia.

W Miasteczku mamy szczęście czcić maleńki fragment korony cierniowej Pana Jezusa. Ten znak przeogromnej miłości Boga do człowieka wciąż na nowo przypomina o darze odkupienia i o cenie, jaką Bóg zapłacił za każdego z nas – Cenie Jego Krwi. To Ona oczyszcza nas, uwalnia, uzdrawia i uświęca, nadając głęboki sens naszemu życiu. To miejsce, w którym dokonywać się może najgłębsze spotkanie Boga i człowieka, w którym może następować prawdziwa przemiana i wymiana: – życia za Życie i miłości za Miłość.

Zapraszamy do odwiedzin i do wspólnej modlitwy, aby uwielbiać Boga za bezcenny dar Jego Krwi.

Błogosławiona Krew Jezusowa!

s. Gertruda Bociąg 

Miasteczko Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej

Chrusty 1a

96-200 Rawa Mazowiecka

Tel.  046 814 42 69