Chodź. obudźmy świat!

Chodź. obudźmy świat!

REKOLEKCJE DLA MŁODSZEJ MŁODZIEŻY 

ODPUST 2021

ODPUST 2021

ZAPRASZAMY NA ODPUST KU CZCI KRWI CHRYSTUSA

Słowo Życia - czerwiec 2021

Słowo Życia - czerwiec 2021

  ...kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką (Mk 3, 35) Ewangelia w...

Najwyższa zdolność do relacji

Najwyższa zdolność do relacji

  Wyznaję, że jedną z najciekawszych przygód misjonarskich jest przemieszczanie się po...

 • Chodź. obudźmy świat!

  Chodź. obudźmy świat!

 • ODPUST 2021

  ODPUST 2021

 • Słowo Życia - czerwiec 2021

  Słowo Życia - czerwiec 2021

 • Najwyższa zdolność do relacji

  Najwyższa zdolność do relacji

 • Pogrzeb s. Alicji Marii Czerniawskiej 13 maja

  Pogrzeb s. Alicji Marii Czerniawskiej 13 maja

 • Zmarła s. Alicja Maria Czerniawska MSC

  Zmarła s. Alicja Maria Czerniawska MSC

Myśl dnia.

Bądź spokojna i radosna w Jezusie Chrystusie. We wszystkich potrzebach idź do stóp Matki Najświętszej. św. Maria de Mattias

Słowo Życia

...kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką

Ewangelia w pierwszą niedzielę czerwca rysuje przed nami ciekawy, choć dobrze nam znany obraz. Poznajemy na nim wśród tłumów słuchających Jezusa Jego Matkę, Maryję, która chce się spotkać ze swoim Synem.

Czytaj więcej

Czytania

 • Czytania na wtorek, 22 czerwca 2021

  Wtorek XII tydzień zwykły

  (Rdz 13,2.5-18)

  Abram był bardzo zasobny w trzody, srebro i złoto. Lot, który szedł z Abramem, miał również owce, woły i namioty. Kraj nie mógł utrzymać ich obu, bo zbyt liczne mieli trzody; musieli więc się rozłączyć. Gdy...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

czerwiec 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Słowo Życia - październik 2020

pobrane.jpg

Będziesz miłował swego bliźniego
jak siebie samego (Mt 22, 39)

Żeby prawdziwie miłować bliźniego, trzeba najpierw prawdziwie umiłować siebie. W ostatnim czasie bardzo zachwyca mnie nauczanie św. Jana Pawła II na temat teologii ciała, daru jakim jest ludzkie ciało stworzone przez Pana Boga z ogromnej miłości. Świadomość tego, że Pan Bóg nie wyobraża sobie inaczej człowieka jak z ciałem, pozwoliło mi bardziej pokochać i zaakceptować siebie. Taką jaką jestem i kim naprawdę jestem. Sprawia, że każdego dnia staję się coraz bardziej wolna, bo wolny człowiek to taki, który potrafi panować nad sobą.

A żeby nauczyć się panować nad sobą trzeba poznać siebie, swoje reakcje, zachowania, uczucia i emocje w różnych sytuacjach. To wymaga dużej cierpliwości i ufności Jezusowi, bo ludzkie ciało jest słabe i łatwo jest nam wpaść w jakąś słabość i grzech.

Dlatego bardzo potrzebujemy pomocy i obecności Pana Jezusa, który napełniając nas swoją miłością i łaską pomoże nam odkrywać, jakim darem jest każdy z nas. Kiedy otworzymy się na Bożą miłość i w sercu uwierzymy jak bardzo Pan Bóg nas kocha, wtedy patrząc na drugiego człowieka spostrzeżemy, że tak samo jak ja, jest on darem, będzie nam łatwiej patrzeć na niego z miłością, z jaką patrzy na nas Ojciec. Często zdarza się, że patrzymy na drugiego człowieka jak na rzecz i wykorzystujemy go do naszych celów, potrzeb lub przyjemności.

Takie patrzenie jest sprzeczne z patrzeniem Boga na człowieka. Pan Bóg chce, żebyśmy patrzyli na siebie z miłością. Wtedy tak naprawdę staniemy się darem dla drugiego człowieka. Bardzo lubię fragmenty w Piśmie Świętym, w których Pan Jezus rozmawia z człowiekiem, uzdrawia go, widzi jego potrzeby, troski, a przede wszystkim serce. Robi to z miłością, godnością i delikatnością, bo nie chce skrzywdzić człowieka, ale chce, aby tę Jego miłość przyjął i dawał ją innym.

Bądźmy i my takim darem dla drugiego człowieka w drobnych gestach i uczynkach miłości. Czasami może to być zwykły uśmiech, czasami przytulenie, może to być jakaś pomoc, rozmowa. Jeśli to wszystko będzie opierać się na miłości, wtedy ta miłość będzie promieniować dalej. Prawdziwa miłość nigdy nie zatrzymuje na sobie, ale chce dawać ją innym.
Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła (Ps 139, 14).

s. Anastazja MSC